• Artykuł

  Młodzi ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, Młodzieżowa Rada Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zorganizowała konferencję na temat praw dziecka i praw ucznia pt. „Po pierwsze człowiek”.

 • Artykuł

  Za nami podsumowujące spotkanie networkingowe (sieciujace) Wawerskiej Strefy Przedsiębiorczości, które odbyło się w niedzielę, 19 listopada w Wawerskim Centrum Kultury. Tematem przewodnim spotkania były firmy rodzinne, startupy i kobiety przedsiębiorcze.

 • Artykuł

  Jak tworzyć innowacyjne projekty? Gdzie i jak można pozyskać dofinansowanie do startupu? Między innymi na te pytania otrzymali odpowiedź uczestnicy Wawer Startup School edycja 2023.

 • Artykuł

  Tradycyjnie, bo od 2005 roku, razem z Falenickim Towarzystwem Kulturalnym oraz Wawerskim Centrum Kultury obchodziliśmy Święto Niepodległości - Wawerską Paradę Niepodległości.

 • Artykuł

  Nasz Piknik Edukacyjny - Szkoła przyjazna klimatowi dobiegł końca. Pogoda wytrzymała i całość wydarzenia udało się przeprowadzić na szkolnym podwórku . Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziło rozdanie nagród wśród uczestników gry terenowej. Łukasz Jeziorski z-ca burmistrza Dzielnicy Wawer oraz dyrektorka szkoły Iwona Goławska z radością rozdali gry dzieciom.

 • Artykuł

  W niedzielę zakończył się 4-dniowy Festiwal Kultury Żydowskiej Linii Otwockiej Sztetl Falenica. Głównym celem Sztetl Falenica było kultywowanie i upowszechnianie szeroko pojętej kultury, historii i tradycji żydowskiej oraz odnajdywanie wspólnych punktów z kulturą polską i europejską.

 • Artykuł

  Za nami sportowa rywalizacja oraz Gala Finałowa LOTTO Poland Bike Marathon 2023, która odbyła się 22 października w Wawerskim Centrum Kultury. Podczas uroczystości nagrodzono po 6 osób z każdej kategorii wiekowej i dystansu oraz 6 najlepszych rodzin i drużyn.

 • Artykuł

  Za nami uroczyste podsumowanie projektu "Powstanie Warszawskie - relacje" organizowanego wspólnie przez Fundację Muzeum z Klasą, Młodzieżową Radę Dzielnicy Wawer, Wawerskie Centrum Kultury, Bibliotekę Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy oraz Urząd Dzielnicy Wawer. Gala odbyła się 3 października w sali widowiskowej WCK.

 • Artykuł

  Pierwszy miesiąc szkoły za nami. Pamiętacie, jak ją witaliście na naszym wawerskim pikniku "Witaj szkoło"? Obejrzyj zdjęcia oraz film z wydarzenia, które odbyło się 2 września na Plaży Romantyczne i przypomnij sobie, jak było fajnie!

 • Artykuł

  Chcesz zobaczyć jak może wyglądać piknik ekologiczny przy Plaży Romantycznej? Byłeś na naszej imprezie i chcesz ją sobie przypomnieć? Zapraszamy do obejrzenia relacji z EkoPower, gdzie czekał na Was kiermasz żywności ekologicznej, animacje dla dzieci, mnóstwo ciekawych warsztatów, stoiska partnerów miejskich, m. in. Warszawskiej Kranówki, Nadleśnictwa Celestynów, Lasów Miejskich i Zarządu Zieleni m. st. Warszawy.