• Artykuł

  1 października 2022 r. zmienią się godziny pracy punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK) przy ul. Płytowej 1. PSZOK będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 17:00.

 • Artykuł

  Czwarta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 29 i 30 września. Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

 • Artykuł

  Przypomnij sobie, jak bawiliśmy się w ostatni weekend lata na wawerskim pikniku ekologicznym. Zobacz, jak wyglądała akcja "Sprzątanie Wawra", co przygotowaliśmy dla was pod namiotami i co można było stworzyć na warsztatach. Wytęż wzrok, może wypatrzysz siebie w tłumie!

 • Artykuł

  Jak mieszkańcy i mieszkanki postrzegają rzeki w mieście? Czy są dla nich ważne? Czy zauważają korzyści, które niosą ekosystemy dolin rzecznych? A może zagrożenia? Jakie funkcje według nich pełnią miejskie rzeki? Te i inne pytania czekają na was w badaniu na temat rzek i innych cieków oraz towarzyszących im terenów w Warszawie. Badanie potrwa do końca września 2022 r.

 • Artykuł

  Chcesz oczyścić dzielnicę, pomóc zwierzakom, zrobić porządki w szafie i jeszcze obsadzić ogród nowymi kwiatami?! Zapraszamy na akcję "Sprzątanie Wawra" i zbiórkę ubrań, która odbędzie się w ramach pikniku ekologicznego Ekopower. Zbieraj kupony i wymieniaj je na kwiaty! Lokalizacje zbiórek i zasady zbierania przedstawiamy poniżej.

 • Artykuł

  Głównym tematem wizyty projektowej w Warszawie jest poprawa efektywności energetycznej regionu. Mazowiecka Agencja Energetyczna zaangażowana w trzy projekty Interreg EUROPA ŚRODKOWA Prospect 2030, BOOSTEE-CE i Target-CE gościła Członków Komitetu Monitorującego i zaprezentowała kluczowe osiągnięcia projektowe.

 • Artykuł

  Zwierzęta coraz pewniej wchodzą na tereny miejskie. Zabieramy im przestrzeń budując coraz więcej i kusimy zapachami z niedomkniętych śmietników. Jak zachować się, gdy spotkamy dzikie zwierzę?

 • Artykuł

  Przeczytaj plakat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii dotyczącego szczepienia lisów wolnożyjących.

 • Artykuł

  Przed rozpoczęciem pikniku ekologicznego Ekopower Wawer zapraszamy na debatę z ekspertami z dziedziny ekologii, którzy rozmawiać będą o klimacie i mieście.

 • Artykuł

  Piknik Ekologiczny pełen dobrej energii już 17 września! Wśród atrakcji debaty eksperckie, jarmark ekologiczny, warsztaty edukacyjne, zielarskie, DIY i kulinarne, stoiska edukacyjne, animacje dla dzieci. Po pikniku zrelaksujecie się przy muzyce zespołu Zakopower i Werwa Wawra, i potańczycie na silent disco z najlepszymi DJ-ami – Sam Karol, Karla Brumi i Kuba Kozak.