• Artykuł

  Po pięcioletniej przerwie ponownie ruszył remont zabytkowej willi Bajka przy ul. Lokalnej 57/59. Prezentujemy kolejny zabytek, który jest remontowany dzięki dotacji udzielonej w bieżącym roku przez m. st. Warszawę. Kwota dotacji m.st Warszawy udzielonej w 2020 r. na remont willi to 200 000 zł, co stanowi 40 % całości kosztów remontu. Willa Bajka powstała około 1900 r. w stylu neorenesansowym. Jest jednym z niewielu znajdujących się w Falenicy zabytków w typie architektury...

 • Artykuł

  W Wawrze powstanie najnowocześniejsze w Warszawie stałe miasteczko ruchu drogowego. Powstanie przy Trakcie Lubelskim między hotelem Hilton a drogą wzdłuż Zespołu Przedszkolno- Żłobkowego nr 473.

 • Artykuł

  Wykonawca południowej obwodnicy Warszawy, informuje że od poniedziałku, 10 lutego, od godz. 11.00 zamknie wlot ul. Prasowej od strony Mozaikowej.

 • Artykuł

  W związku z rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Bronowskiej/ Masłowiecka od 29 stycznia została wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

 • Artykuł

  Szkoła Podstawowa nr 128 w osiedlu Las powiększyła się o nowe pomieszczenia, które powstały w nowoczesnej zabudowie modułowej.

 • Artykuł

  Wawer inwestuje w rozbudowę wawerskich szkół i placówek kulturalnych. Powiększamy szkoły podstawowe przy ul. Kajki i Bartoszyckiej. Anińska podstawówka powiększy się o 11 sal lekcyjnych, które powstają w nowoczesnej zabudowie modułowej. W SP nr 124 w Falenicy przybędzie 8 nowych sal. Zakończenie prac budowlanych w obu placówkach planowane jest w marcu. Kontynuujemy także budowę nowego zespołu szkolno -przedszkolnego przy ul. Cyklamenów w Nadwiślu dla pół tysiąca dzieci. Planujemy...

 • Artykuł

  Zarząd Dróg Miejskich zmodernizował nawierzchnię Traktu Lubelskiego na 7,5 km odcinku od Płowieckiej do Klimontowkiej . Nowa nawierzchnia wzmocniona została specjalną siatką szklano-węglową, co wydłuży trwałość prac. Dodatkowo odtworzone zostało oznakowanie poziome.

 • Artykuł

  Wawer realizuje kompleksowy program budowy systemu odwodnień w całej dzielnicy. Ponad 1,5 miliona zł jest przeznaczony na ten cel w przyszłym roku. Udział w spotkaniu zespołu na rzecz budowy odwodnień w dzielnicy z udziałem zastępcy burmistrza dzielnicy Wawer Leszka Baraniewskiego, radnej dzielnicy Heleny Kroszczyńskiej i wawerskich urzędników wzięła, zaangażowana w pracę zespołu, warszawska radna Beata Michalec. Radna zapowiedziała wsparcie działań dzielnicy na rzecz pozyskania...

Wyświetlanie 11 - 18 z 18 rezultatów.