• Artykuł

  Rekrutacje rozpoczną się 7 marca 2023 r. i będą prowadzone w elektronicznym systemie rekrutacji. Szczegóły i harmonogram dni otwartych w wawerskich szkołach przedstawiamy poniżej.

 • Artykuł

  2 stycznia 2023 r. startują zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Poniżej prezentujemy listę Feryjnych Placówek Edukacyjnych, które wezmą udział w akcji „Zima w Mieście” w dniach 13-24 lutego 2023 r.

 • Artykuł

  Fundacja Pole Dialogu realizuje czwartą edycję projektu Szkolny Budżet Obywatelski w roku szkolnym 2022/2023 . W tegorocznej edycji nawiąże współpracę z 8 szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi, znajdującymi się w różnych dzielnicach stolicy, które zamierzają przeprowadzić szkolny budżet obywatelski. Pierwszeństwo będą miały szkoły, które dotychczas nie realizowały SBO.

 • Artykuł

  14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski, wręczył doroczne nagrody dyrektorom i nauczycielom z warszawskich szkół i placówek oświatowych.

 • Artykuł

  Fundacja na rzecz Wielkich Historii, której siedziba mieści się w wawerskiej Murowance prężnie działa tej jesieni! Zobaczcie, co robili na targach gier planszowych w Essen, gdzie obejrzycie wystawę "Powrót do szkoły. Elementarz" oraz o czym posłuchacie w najnowszym odcinku podcastu.

 • Artykuł

  14-sty października to ważne święto dla oświaty. Potocznie nazywamy je Dniem Nauczyciela, bo tak naprawdę skupia się wokół nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Obchodzone jest we wszystkich instytucjach związanych z edukacją. To dzień, w którym odznacza się i nagradza nauczycieli. I jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych wg. art. 74 ustawy Karty nauczyciela.

 • Artykuł

  Zeszyt Online to sztuczna inteligencja, która wspiera uczniów oraz nauczycieli w nauce matematyki zarówno poprzez pracę z talentami, jak i nadrabianie zaległości. Program, realizowany w naszej dzielnicy, pomaga uczniom w tych działaniach, które sprawiają im najwięcej problemów. Mamy realne sukcesy w zastosowaniu zeszytu online.

 • Artykuł

  23 września 2022 roku w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIII gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA i Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Oba projekty realizowane są już od ponad dekady w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

 • Artykuł

  W ramach inicjatywy Miastozdziczenie, prowadzonej przez Fundację Puszka, zaplanowano publikację „Atlas Wszystkich Mieszkańców”. Zapraszamy do niej Wasze opowieści oddające głos i miejsce wolno żyjącym roślinom, zwierzętom, grzybom i innym poza ludzkim organizmom Warszawy.

 • Artykuł

  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wyborach Uzupełniających do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy II kadencji. Buduj z nami swoją przyszłość!

Wyświetlanie 1 - 10 z 16 rezultatów.