null

Zwrot opłat za zajęcie pasa drogowego pod cmentarzami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie z lotu ptaka, widać na nim kościół, cmentarz oraz samochody zaparkowane przy ulicy.

Przedsiębiorcy, którzy opłacili miejsca handlowe pod cmentarzami w Warszawie, otrzymają zwrot wniesionych należności za zajęcie pasa drogowego. W tym celu proszeni są o przesłanie do Zarządu Dróg Miejskich odpowiedniego wniosku. 


Przedsiębiorcy, którzy uzyskali  decyzje na zajęcie pasa drogowego, aby prowadzić handel pod cmentarzami i z nich nie skorzystali, mogą wnioskować o zwrot wniesionej opłaty.

Aby otrzymać zwrot środków, należy wypełnić i podpisać wniosek, który znajduje się Tutaj->>.  Następnie należy go dostarczyć do Zarządu Dróg Miejskich:

1) tradycyjną droga listową (poczta) pod adres: Zarząd Dróg Miejskich, ul. Chmielna 120, 00-801 Warszawa,

LUB

2) za pośrednictwem platformy ePUAP,

LUB

3) osobiście w Kancelarii Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120. Jednak ze względu na epidemię koronawirusa i wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnich dniach, zachęcamy do załatwienia sprawy zdalnie (pkt 2) lub poprzez pocztę.

Uwaga! Nie należy przesyłać wniosków drogą elektroniczną. Wnioski złożone e-mailem będą niekompletne – nie będą zawierać podpisów własnoręcznego lub elektronicznego.

Ci przedsiębiorcy, którzy otrzymali zgodę na zajęcie pasa drogowego w celu prowadzenia handlu przed cmentarzami, ale nie dokonali opłaty, również muszą wystąpić z wnioskiem o uchylenie decyzji (jeśli chcą, aby ta decyzja była uchylona). Dzięki temu tacy sprzedawcy unikną w przyszłości wezwania do uregulowania opłaty za możliwość handlu pod cmentarzami.