null

Zmiany w rozkładach PKP od 11 marca

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Uwaga, zmiany rozkładu jazdy pociągów PKP! 11 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zmiana rozkładu jazdy będzie obowiązywać do 9 czerwca 2018 r. Będą także związane z budową południowej obwodnicy Warszawy i tunelu w Falenicy.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia średnicowa Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia

W związku z koniecznością przeprowadzenia prac utrzymaniowych w tunelu średnicowym podmiejskim od 11 marca do 18 marca ruch pociągów na tej linii będzie prowadzony tylko w kierunku zachodnim. Część pociągów zostanie odwołana, niektóre będą kursowały przez stację Warszawa Centralna. Wybrane pociągi nie przejadą przez podmiejską linię średnicową i skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia.

Od 11 marca do 25 marca w związku z budową tunelu, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w relacji Otwock – Warszawa Falenica.

Od 26 marca do 14 kwietnia w związku z budową południowej obwodnicy Warszawy ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów zostanie odwołana. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Warszawa Międzylesie. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa na odcinku Otwock – Warszawa Wiatraczna.

W całym okresie obowiązywania rozkładu utrudnienia dotyczyć będą stacji Otwock oraz odcinka Pilawa – Dęblin, gdzie kursowała będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Szczegóły zmian