null

Zmiany w kursowaniu pociągów od 22.08.22

Drukuj otwiera się w nowej karcie
czerwony pociag na torach

Ograniczenie kursowania pociągów Kolei Mazowieckich oraz zmiany na lini SKM S1 do i z Pruszkowa spowodowane są pracami na linii kolejowej.

Na okres 22.08 – 3.09.2022 r. spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaplanowała prace na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy – Pruszków oraz Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki. 

Zakres utrudnień powoduje, że w godzinach szczytu pociągi SKM linii S1 do i z Pruszkowa w większości nie będą kursowały (trasa zostanie skrócona do odcinka Otwock – Warszawa Wschodnia), a kursowanie pociągów KM zostanie znacznie ograniczone. Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. uruchomi uzupełniającą zastępczą komunikację autobusową na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków. 

W niedzielę, 4 września zacznie obowiązywać jesienna korekta rozkładu jazdy pociągów, w tym również Szybkiej Kolei Miejskiej. Największe zmiany będą spowodowane pracami na obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego, prowadzonymi na zlecenie zarządcy infrastruktury, spółki PKP Polskie Linie Kolejowe i obejmą połączenia SKM linii S1, S2 i S3. Utrzymane pozostaje wzajemne honorowanie biletów Zarządu Transportu Miejskiego i Kolei Mazowieckich.


Szczegóły dotyczące honorowania biletów ZTM i komunikacji zastępczej znajdują sie na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Szczegóły o zmianach w rozkładach jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej od 4 września znajdziesz na stronie SKM.