null

Zmiany na kolejowej linii otwockiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianach na kolejowej linii otwockiej i wprowadzeniu honorowania biletów ZTM – KM.

od 14.06.2015 (niedziela) do 12.12.2015 (sobota)

Od 14 czerwca br. prowadzona będzie budowa tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ul. Żegańska – Zwoleńska w Międzylesiu oraz wymiana toru na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica.

W związku z prowadzonymi pracami liczba pociągów SKM i KM na odcinku Warszawa – Otwock (– Pilawa - Dęblin) zostanie ograniczona. Niektóre pociągi SKM S1 kursować będą tylko do i ze stacji Warszawa Wawer (w I etapie prac).

W dniach 14.06 – 12.12.2015 uruchamia się kursowanie zastępczej linii autobusowej ZS7 kursującą na trasie:

ORLA (OTWOCK) – Orla – Świderska - Kołłątaja – Józefów: Piłsudskiego – Warszawa: Patriotów – Szpotańskiego – Widoczna – Płowiecka –Grochowska - WIATRACZNA

powrót: WIATRACZNA – (…) –Kołłątaja – Staszica – Powstańców Warszawy - Orla – ORLA (OTWOCK).

Zmiany przystankowe

Uruchamia się następujące przystanki:

ŚWIDER 01 i 02

PKP JÓZEFÓW 01 i 02

PKP MICHALIN 01 i 02

CICHA 01 i 02

WĄSKA 01 i 02

JAROSŁAWSKA 01 i 02

ŚWIDER-KOŚCIÓŁ 01

RZEMIEŚLNICZA 01 I 02

WIATRACZNA 56 (zlokalizowany za przystankiem WIATRACZNA 02 w kierunku przystanku WSPÓLNA DROGA).

W zespole przystankowym PKP FALENICA w kierunku krańców Wiatraczna/Szczęśliwice dla linii 521 zmienia się przystanek PKP FALENICA 02 na PKP FALENICA 05, zlokalizowany w ul. Patriotów na wysokości peronów stacji kolejowej Warszawa Falenica, wspólny z przystankiem linii ZS7 w kierunku krańca WIATRACZNA.

Przystanki PKP FALENICA 05 i 01 będą przystankami granicznymi 1 strefy biletowej dla linii ZS7

Honorowanie biletów:

Na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia wszystkie bilety ZTM są honorowane w pociągach KM (z zastrzeżeniem ważności stref biletowych).

W celu skasowania/aktywowania biletów należy udać się do kierownika pociągu – wsiadając pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu).

Bilety KM (z zastrzeżeniem właściwych relacji przejazdu) są honorowane w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, w autobusach komunikacji zastępczej ZS7 (Otwock – Wiatraczna) i w autobusach linii 521 na odcinku Falenica – Pl. Zawiszy, oraz w innych autobusach i tramwajach o przebiegu pokrywającym się z tym odcinkiem.

Więcej informacji: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=6509&l=1