null

Zima w mieście – atrakcyjnie w trudnych czasach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjęcie dzieci grających w disc golfa
Dzięki inicjatywie Dzielnicy Wawer tegoroczna akcja "Zimy w Mieście", mimo wiadomych utrudnień i ograniczeń, okazała się strzałem w dziesiątkę!

Przez dwa tygodnie w zajęciach prowadzonych w sześciu szkołach przez Siemiankowo wzięło udział ponad 200 dzieci!
Formuła sportowa opierała się o tematyczne bloki:” „Sportowe granice wyobraźni – zajęcia, w których próbowaliśmy dziwnych i nietypowych sportów oraz „Sportowe Igrzyska – rywalizacja w formule zbliżonej do programu „Od Zabawy do Sportu”. Trzeba było współpracować, rywalizować i odnaleźć się w nowej, sportowej rzeczywistości. W części warsztatowej magię tworzyła kolorowa sól, recyclingowe pająki i dżdżownice z drutów i nakrętek, lampiony wyczarowywane ze słoików techniką decupage oraz biżuteria z guzików i koralików. Sypał się brokat, fruwały kolorowe wstążki, a nad wszystkim górowały uśmiechnięte buzie. Całość wyszła arcyciekawie!

Nie sposób również nie wspomnieć o kapitalnej robocie jaką zrobiło DGW (Stowarzyszenie Disc Golf Warszawa) promując bardzo ważny dla Wawra sport – disc golf. Przez dwa tygodnie wolontariusze prowadzili zajęcia z dzieciakami a ich profesjonalizm, pomysłowość i sprawiły, że szeregi disc-golfowej społeczności z pewnością powiększą się o kilku małych zapaleńców. Zajęcia prowadził m.in. Mistrz Polski Seniorów i Mistrz Polski Juniorów. 
[mg_picker:12334]