null

Zespół szkolno-przedszkolny przy ul. Cyklamenów - prezentacja inwestycji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wawer wzbogacił się o nową placówkę oświatową.
Od 1 września uczniowie rozpoczną naukę w nowym budynku szkolnym przy ul. Cyklamenów 28. Jest to druga lokalizacja Szkoły Podstawowej nr 204 z ul. Bajkowej. Placówka posiada najnowocześniejsze wyposażenie multimedialne i dydaktyczne – projektory, tablice multimedialne, sieć komputerową.

Budynek został podzielony na 3 części o określonych funkcjach. Przedszkole i pomieszczenia towarzyszące zlokalizowano we wschodnim skrzydle na parterze i I piętrze. Pomieszczenia szkoły podstawowej zajmują całe skrzydło zachodnie ( 4 kondygnacje) oraz II piętro w skrzydle wschodnim. W budynku znajduje się ponadto Miejsce Aktywności Lokalnej oraz mediateka (filia WCK Nadwiśle), która będzie realizowała wydarzenia artystyczne.
Aby ułatwić uczniom i rodzicom podróż do szkoły zadbano o infrastrukturę drogową wokół budynku, na którą składają się chodniki, przejścia dla pieszych oraz parkingi. Na terenie szkoły zamontowano natomiast 300 stojaków rowerowych, pozwalających uczniom na dojazd do szkoły na rowerze.

Wokół terenu znajduje się kompleks sportowy z boiskami do piłki nożnej oraz koszykówki, pumptrack, a także plac zabaw dla małych i większych dzieci.

Szkoła może przyjąć 750 dzieci.

[mg_picker:11831]