null

Zbiórka komputerów dla uczniów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grafika, dziecko przy biurku pisze coś w zeszycie, w dymku nad nim laptop i napisy masz komputer którego nie używasz? Przekaż komputer dla ucznia, który nie ma możliwości realizowania nauki zdalnej.

Szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe pracują w trybie zdalnym. Niestety, część uczniów ma ograniczony dostęp do sprzętu komputerowego, a środki przekazane na ten cel przez rząd są śladowe - dlatego Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy przy wsparciu miasta rozpoczyna zbiórkę komputerów dla uczniów.

To bardzo cenna inicjatywa, nasza młodzież potrzebuje sprzętu IT do edukacji zdalnej. Jak wskazują nasze badania z początków pandemii, w ubiegłym roku szkolnym aż kilkanaście tys. uczniów zadeklarowało brak komputera. Wielu uczniów miało zaś do nich ograniczony dostęp, dzieliło się komputerem z rodzicami bądź rodzeństwem. Przy 17 tysiącach sztuk brakującego sprzętu, rząd dotychczas przekazał na potrzeby warszawskich uczniów środki na zakup 183 komputerów (264 tys. zł) – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. I dodaje – Wyposażyliśmy naszych uczniów i nauczycieli w 5 tysięcy komputerów, które zostały zakupione m.in. ze środków miasta oraz Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.  Planujemy dalsze zakupy i wsparcie. Kolejny etap pandemii to znów nauka zdalna. Nie chcemy, by braki sprzętowe wpłynęły na obniżenie wyników w nauce, dlatego apeluję do wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji i instytucji o przekazywanie nowych lub używanych komputerów, laptopów i tabletów.

Warszawskie szkoły (prowadzone przez miasto) mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt dla uczniów do doradczyni Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (mail: komputery@wcies.edu.pl, tel. 723 248 552), która będzie akcję koordynowała i pośredniczyła w przekazywaniu sprzętu od darczyńców.

Sprzęt IT zostanie przekazany na podstawie umowy darowizny zawartej między darczyńcą a szkołą, która przekaże go następnie potrzebującym uczniom.