Zamknięcie ul. Żegańskiej i przejazdu kolejowego w Międzylesiu

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych informuje o rozpoczęciu kolejnego etapu prac związanych z budową tunelu w Międzylesiu oraz przebudową okolicznych ulic. Prace te wymagają zmian w organizacji ruchu, z których  największą jest zamknięcie przejazdu przez tory kolejowe oraz wyłączenie z ruchu fragmentu ul. Żegańskiej.

19 czerwca (piatek), ok. godz. 22.00 zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Międzylesiu oraz ul. Żegańska pomiędzy ul. Patriotów/Szpotańskiego a ul. Pożaryskiego. Objazd poprowadzony zostanie ulicami:  Pożaryskiego, Kajki, Patriotów do przejazdu w Radości. W czasie zamknięcia ul. Żegańskiej i przejazdu kolejowego linie autobusowe 115, 119 i 305 będą kursowały zmienionymi trasami.

26 czerwca ok. godz. 22.00 otwarty zostanie tymczasowy przejazd kolejowy w Aninie.

W sierpniu zakończy się przebudowa ulic Zwoleńskiej i Mrówczej i rozpoczną się prace w rejonie zachodniej jezdni ul. Patriotów, co będzie wymagało jej zamknięcia przy skrzyżowaniu z ul. Zwoleńską. Przebudowa ulicy potrwa ok. 3 miesięcy. Objazd możliwy będzie ul. Mrówczą lub K. Szpotańskiego i Patriotów (po przejechaniu przez tory w Aninie).

Zamknięcie wschodniej części ul. Patriotów planowane jest w 2016 r.

Inwestycja

Przy stacji PKP Warszawa Międzylesie od marca br. budowany jest 80-metrowy tunel, który umożliwi bezkolizyjny przejazd pod linią kolejową. Tunel znajdzie się po północnej stronie istniejącego przejazdu kolejowego. Przejazd zostanie zlikwidowany. Powstaną także dwa przejścia podziemne – jedno pod ul. Patriotów/K. Szpotańskiego z wejściami na peron kolejowy oraz drugie pod ul. Żegańską na wysokości urzędu dzielnicy Wawer. Powstaną dwa nowe ronda na skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej oraz Żegańskiej i Dworcowej, natomiast rondo przy ul. M. Pożaryskiego zostanie przebudowane. Nowe odcinki ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej będą usytuowane na północ od przejazdu przez tory kolejowe, natomiast istniejący fragment ul. Zwoleńskiej od Mrówczej do Patriotów oraz ul. Żegańskiej od Dworcowej do K. Szpotańskiego będą służyły jako drogi lokalne.

Wszystkie prace mają się zakończyć w listopadzie 2016 r., ich koszt to 87 mln zł. Wykonawcą jest firma STRABAG sp. z o.o.

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z budową tunelu drogowego w ciągu ulic Zwoleńska – Żegańska, a tym samym zamknięciem dla ruchu kołowego przejazdu kolejowego w Międzylesiu oraz ul. Żegańskiej na odcinku Szpotańskiego – Pożaryskiego, od dnia 20.06 br. od początku kursowania do odwołania, linie autobusowe 115, 119 oraz 305 zostają skierowane (wobu kierunkach) na następujące trasy objazdowe:

• linia autobusowa 115 – od skrzyżowania ulic Patriotów/Żegańska/Szpotańskiego – zostaje skierowana następującym ciągiem ulic: Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – Kajki i dalej swoją trasą podstawową,
  • linia autobusowa 119 – od ronda na skrzyżowaniu ulic Lucerny/Patriotów/Widoczna – zostaje skierowana następującym ciągiem ulic: Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski – wiadukt w ciągu ulic Płowiecka-Czecha – Sejmikowa (powrót: Kaczeńca – Skrzyneckiego – Powszechna – wiadukt w ciągu ulic Czecha-Płowiecka – Widoczna) – Wydawnicza – Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska i dalej trasą obecnie obowiązującą,
  • linia autobusowa 305 – od skrzyżowania ulic Patriotów/Żegańska/Szpotańskiego – zostaje skierowana następującym ciągiem ulic: Szpotańskiego – IX Poprzeczna (powrót: VIII Poprzeczna) – Kajki – Pożaryskiego – Żegańska i dalej swoją trasą podstawową.

W związku z powyższym zawiesza się funkcjonowanie przystanku autobusowego PKP MIĘDZYLESIE 03 (zlokalizowanego na ul. Żegańskiej).

Dodatkowo uruchamia się przystanki zastępcze:

• PKP MIĘDZYLESIE 55, zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ul. Patriotów za skrzyżowaniem z ul. Żegańską w kierunku ul. Kożuchowskiej; obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 115 i 305
  • PKP ANIN 54, zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ul. Szpotańskiego przed skrzyżowaniem z ul. IX Poprzeczną; obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 115 i 305
  • PKP ANIN 57, zlokalizowany na chodniku przy ul. VIII Poprzecznej przed skrzyżowaniem z ul. Szpotańskiego; obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 115, 119 i 305
  • IX POPRZECZNA 53, zlokalizowany na chodniku przy ul. VIII Poprzecznej za skrzyżowaniem z ul. Kajki w kierunku ul. Rzeźbiarskiej; obowiązujący jako stały dla linii autobusowej 115

Kursowanie linii autobusowych 115, 119 oraz 305 będzie się odbywało na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Nastąpiła także zmiana w kursowaniu pociągów na linii otwockiej, które jeżdżą wahadłowo, nowy rozkład: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=6509&l=1