null

Projekty kulturalne realizowane w Polsce i źródła ich finansowania

Drukuj otwiera się w nowej karcie
pusta widownia w teatrze

Kulturę postrzegamy jako złożoną całość, która dotyczy pojedynczych osób i całych grup społecznych. Z uwagi na szeroki kontekst działań kulturalnych ich realizacja wymaga unikalnych kompetencji, wynikających z posiadanej wiedzy, talentów i otwartości wobec otaczającej rzeczywistości. Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, polegającego na poszukiwaniu nowatorskich rozwiązań, łączących bogactwo tradycji ze współczesnymi potrzebami odbiorców i określoną wizją przyszłości.

W publikacji prezentujemy jedynie kilka inspirujących projektów, ale trzeba pamiętać, że dzięki wsparciu finansowemu podmiotów zewnętrznych powstaje ich w Polsce naprawdę mnóstwo. Mamy nadzieję, że przykłady pokażą cały wachlarz możliwości w realizowaniu najróżniejszych aktywności - od malowania murali, poprzez warsztaty zajęciowe, po wydawanie książek czy organizację koncertów. Niech posłużą jako inspiracja i zmobilizują do tworzenia własnych kreatywnych, innowacyjnych i angażujących społeczność inicjatyw.

Raport przygotował Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy

W załączniku pełna treść raportu z przykładami realizacji z dotacji kulturalnych.

Dla Państwa wygody ta sama tabela jest dostępna także w postaci cyfrowej, z możliwością filtrowania oraz aktywnymi linkami do konkursów. Tabela będzie aktualizowana co 3 miesiące i uzupełniana o nowe funkcje w miarę zapotrzebowania.

Załączniki: