null

Wianki nad Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już 20 czerwca największe plenerowe wydarzenie w Warszawie - Wianki nad Wisłą na Podzamczu. W programie dziesiątki atrakcji: w powietrzu, na ziemi i wodzie oraz mnóstwo okazji do wspólnej zabawy. W ciągu dnia Piknik Świętojański połączy oba brzegi rzeki. Wieczorem różnorodne muzycznie koncerty zagrają: The Charlatans, GrubSon, Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing oraz Rebeka. Będą niespodzianki i wydarzenie specjalne z okazji jubileuszu 60-lecia Stołecznej Estrady. Na finał imponujący pokaz sztucznych ogni. A wszystko po to, by razem świętować nadejście lata w jedną z najkrótszych nocy w roku.

Tegoroczne Wianki nad Wisłą to będzie eksplozja atrakcji –  mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady – Chcemy działać na wszystkie zmysły: będzie można podziwiać, słuchać i smakować. Zmiksujemy tradycję i nowoczesność. Przygotowaliśmy atrakcje w stylu retro, ale także angażujące publiczność wydarzenia wykorzystujące najnowsze technologie. Zapraszamy na Wianki nad Wisłą po raz 20, ale nie oglądamy się w przeszłość, nieustannie szukamy nowych inspirujących pomysłów. Dzięki temu na Podzamczu wspólnie z nami co roku bawi się ponad 100 tys. osób. 

Na wieczorny koncert tłumy fanów przyciągnie legenda brytyjskiej muzyki The Charlatans. Wydali właśnie dwunastą płytę „Modern Nature”, uznaną przez krytyków za najdojrzalszą i najlepszą w ich karierze. Tuż przed północą atmosferę podgrzeje GrubSon, który słynie ze znakomitych koncertów na żywo, a dziś jest jedną z najważniejszych gwiazd polskiego hip-hopu. Podczas Wianków nad Wisłą zagra razem z: DJ BRK, Jareckim i zespołem SANEPID. Wydarzeniem wieczoru będzie specjalny jubileuszowy projekt z okazji 60-lecia Stołecznej Estrady. Nad Wisłą zabrzmią przeboje polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich sześciu dekad w nieoczywistych, zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Soul Service & Break da Funk i gości specjalnych. Charyzmatyczny Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing zaśpiewa kultowe piosenki Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Johnny’ego Casha i Franka Sinatry. Program sceny głównej uzupełni występ Rebeki. Duet podbił serca polskiej publiczności debiutanckim albumem „Hellada”, a przez zagraniczne media okrzyknięty został „nadzieją polskiej muzyki elektronicznej”.

Świetnej muzyki można będzie posłuchać podczas tegorocznych Wianków nad Wisłą nie tylko wieczorem. Po raz pierwszy muzyka będzie rozbrzmiewać w ciągu dnia na retro scenie. Zagra tam Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Ich współczesne wersje dawnych szlagierów jak „La Paloma” czy „W Saskim Ogrodzie” przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy, wskrzeszą beztroską atmosferę tamtych lat. Po raz pierwszy na Wiankach będzie można spędzić popołudnie w tanecznym klimacie, ucząc się warszawskich tańców, podglądając kroki flisackiego szota i słuchając prawdziwej gwary warszawskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada, Instytucja Kultury Miasta Stołecznego Warszawy

20. edycja Wianków nad Wisłą odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerami wydarzenia są: PKN Orlen, PGE Polska Grupa Energetyczna, LOTTO, Tyskie

Patroni medialni: Radio Zet Gold, Gazeta Wyborcza, Metro, Co Jest Grane, Deezer, CGM.pl, T-Mobile Music, Clear Channel Poland

 

Oficjalny profil Wianków nad Wisłą w Warszawie na portalu Facebook: https://www.facebook.com/WiankiWarszawa?fref=ts

 Link do wydarzenia na Facebooku:: https://www.facebook.com/events/1049512035062257/

Stołeczna Estrada obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia istnienia. To jedna z najstarszych i najważniejszych w Polsce instytucji zajmujących się organizacją wydarzeń kulturalnych. Ma w dorobku takie realizacje jak koncert Rolling Stones, recitale Marleny Dietrich i Elli Fitzgerald. Pod jej patronatem w latach 60. działały kabarety Dudek, Pod Egidą czy U Lopka. Estrada realizowała wspólnie z TVP słynne benefisy, finały „Szansy na sukces”. Wymyśliła i wyprodukowała „Big Zbig Show”. Dziś jej specjalnością są plenerowe widowiska, wśród nich Wianki nad Wisłą. Multimedialny Park Fontann na Podzamczu, którym Estrada opiekuje się od 2012 roku to jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji stolicy. Wyjątkowe pokazy z wykorzystaniem światła, laserów i muzyki w ubiegłym roku obejrzało 800 tysięcy widzów. Nowatorski projekt „Rock Loves Chopin” popularyzuje twórczość Chopina w Polsce i na świecie. W centrum Warszawy od 10 lat Stołeczna Estrada organizuje Festiwal Skrzyżowanie Kultur, jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych world music.

Więcej o wydarzeniach organizowanych przez Stołeczną Estradę na: www.estrada.com.pl

Kontakt dla mediów:
Go Culture. Komunikacja dla kultury
Dorota Kukieła

t.  661 291 661
dorota.kukiela@goculture.pl

 

Załączniki: