null

Wawerskie Powitanie Lata

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W niedzielę, 21. czerwca powitaliśmy lato. Z tej okazji zorganizowano barwną paradę, która przeszła ul. Żwanowiecką. Wzięli w niej udział młodsi i starsi mieszkańcy Wawra. Parada, którą prowadził zespół Vistula River Brass Band dotarła najpierw do Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 105 i Gimnazjum nr 8, gdzie czekała pierwsza część atrakcji, w tym dyktando "Ż jak Żwanowiecka" i występy tamtejszej młodzieży.

Barwny pochód podążył następnie do ogrodów Hotelu Boss, gdzie rozpoczął się przygotowany z tej okazji festyn. Na scenie swój bogaty repertuar zaprezentowała grupa Vistula River Brass Band, a później młodzi artyści z filii Wawerskiego Centrum Kultury i PSP nr 105. Była muzyka, śpiew taniec i pokazy akrobatyczne. Mogliśmy się też przyjrzeć walkom legionu rzymskiego przygotowanym przez grupę rekonstrukcyjną. Spragnieni zabawy mogli skorzystać z dmuchańców i parku zabaw, a koneserzy sztuki obejrzeli wystawę prac malarskich Alicji Jurczyk.

Powitanie lata zorganizowali: Rada Osiedla Miedzeszyn, Prywatna Szkoła Podstawowa nr 105, Wawerskie Centrum Kultury i Hotel Boss. Imprezie patronował Burmistrz Dzielnicy Wawer.

Załączniki: