null

Wawerskie Dni Podróżnika

Drukuj otwiera się w nowej karcie
26.11.2022 12:00 - 26.11.2022 21:00
Filia nr 25 w Falenicy, ul. Walcownicza 4/6

Biblioteka Wawerska zaprasza na dwudniową podróż dookoła świata. W dniach 25 i 26 listopada w Falenickiej Kulturotece odbędzie się impreza dla dużych i małych miłośników podróżowania i innych kultur.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać się ze znanymi podróżnikami i pisarzami jak Arkady Paweł Fiedler, Dagmara Bożek, Cezary Borowy czy Adrian Markowski.

O życiu w Namibii opowie pomysłodawca wydarzenia, pan Mirosław Semczuk. Zdjęcia z najciekawszych zakątków świata przedstawią profesjonalni fotografowie jak Elżbieta Rogaczewska-Czępińska oraz amatorzy-turyści, mieszkańcy Wawra i bibliotekarze.

W piątek, podczas koncertu o 19.30, swoją najnowszą płytę „Moimi oczami” zaprezentuje zespół Sojka x Pęczak. Dla młodszych uczestników przygotowano kącik zabaw oraz warsztaty o Japonii i Iranie, a także specjalne spotkanie o transporcie miejskim z Karoliną Lijklema, ilustratorką i autorką książek dla dzieci. W programie znalazły się również liczne pokazy, prezentacje i wystawy tematyczne, niespodzianki i atrakcje.

Wydarzenie Wawerskie Dni Podróżnika zostało zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st.Warszawy.

Więcej o wydarzeniu na Facebooku.