null

Wawerska Noc Muzeów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m. st. Warszawy zaprasza 14 maja w godzinach 18.00 - 24.00 na pierwszą Wawerską Noc Muzeów, która odbędzie się na placu przed "Murowanką" w Wawrze przy ul. Płowieckiej 77.
Na miejscu będzie można zobaczyć:
- Archiwum Wawerskie Andrzeja Ryszarda Umgeltera przekazane do "Centrum Narracji Historycznej - Muzeum Wawra"- będzie to jego pierwsza publiczna prezentacja.
- zdjęcia, mapy, dokumenty, artefakty zebrane przez "Centrum Narracji Historycznej - Muzeum Wawra". 
- wystawę "150 lat Gminy Wawer. Kartki z dziejów."- wystawę o historii Jabłonowskiej Kolejki Wąskotorowej.
- letni wagon kolejki wąskotorowej pozyskany do zbiorów "Centrum Narracji Historycznej - Muzeum Wawra". Będzie to jego pierwszy publiczny pokaz w Wawrze.
 
Na miejscu będzie można nabyć książkę "150 lat Gminy Wawer" i uzyskać autograf jednego z jej autorów - Adama Ciećwierza.
W trakcie trwania "Wa werskiej Nocy Muzeów" będziemy również prowadzili akcję zbierania eksponatów do "Centrum Narracji Historycznej - Muzeum Wawra". Zachęcamy do dzielenia się wiedzą o przeszłości osiedli tworzących dzisiejszą Dzielnicę Wawer. Każde zdjęcie, mapa, plan, rysunek, dokument, spisana bądź opowiedziana historia a nawet konkretny przedmiot jest cenny dla zachowania dziedzictwa kulturowego szeroko rozumianego Wawra
Organizator
Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy
e-mail organizatora
p.ajdacki@bibliotekawawer.pl
Kategoria wydarzenia
Inne wydarzenia
Adres
Warszawa Anin ul. Trawiasta 10
Strona www organizatora
bibliotekawawer.pl
Telefon organizatora
22 815 33 21 w 27