null

Wawerska Akademia Seniora - spotkanie w listopadzie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
29.11.2023 11:00 - 29.11.2023 14:00
Wawerskie Centrum Kultury, Żegańska 1a
kobieta, po obu bokach mężczyźni w średnim wieku, ten z lewej w beżowym kaszkiecie i z laską w ręce. wszyscy się uśmiechają.
Autor: Teatr Skene Warszawa

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu comiesięcznych spotkań dla wawerskich seniorów. Projekt "Wawerska Akademia Seniora" jest przygotowywany przez Urząd Dzielnicy Wawer z myślą o starszych mieszkańcach dzielnicy. Naszym głównym celem jest ubogacenie oferty kulturalnej, edukacja i integracja seniorów.

Podczas listopadowego spotkania, będziemy mieli okazję wysłuchać wykładu Macieja Piwowarczuka z Fundacji na Rzecz Wielkich Historii nt: ,,Pierwszego muzeum w Wawrze" oraz obejrzeć komediowy spektakl pt. “Ławeczka w słońcu”. 

“Ławeczka w słońcu” podczas Wawerskiej Akademii Seniora.

Serdeczna komedia z happy endem jest radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania. Dwóch tetryków – co się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch.

Obsada spektaklu:

  • Grażyna Barszczewska / Maria Gładkowska w roli Adrienne
  • Sylwester Maciejewski w roli Harolda
  • Wojciech Wysocki w roli Alfreda
  • Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
  • Muzyka: Jacek Zamecki
  • Producenci: Teatr Skene Warszawa i DK Rawicz

Pierwsze muzem w Wawrze – w Murowance

Maciej Piwowarczuk opowie publiczności o planach otwarcia pierwszego muzeum w naszej dzielnicy, które zlokalizowane będzie w budynku Murowanki przy ul. Płowieckiej 77. Muzeum będzie przedstawiać przemiany w polskim społeczeństwie na przestrzeni burzliwego XX wieku przez pryzmat nauczyciela, nauczycielki i ucznia, uczennicy. Będzie to żywe muzeum, w którym najważniejszym elementem stanie się zrozumienie historii, społecznych i cywilizacyjnych przemian. 

Muzeum ulokowane jest w zabytkowym budynku Murowanki – historycznym budynku pierwszej szkoły w Wawrze. To tu w 1903 roku z inicjatywy lokalnej społeczności powstała elementarna szkoła, jedyna na linii Grochów–Otwock (informacja pochodzi ze strony Muzeum z Klasą).

Do zobaczenia w środę, 29 listopada!

Link do wydarzenia na Facebooku.

Dostępne parkingi: przed Wawerskim Centrum Kultury, za budynkiem Urzędu Dzielnicy Wawer i przy centrum handlowym Ferio Wawer (płatne).