null

Wawer wiceliderem Eko-rankingu

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wawer zajął  drugie miejsce w Eko-rankingu Warszawy przygotowanego przez autorów bloga Morizon.pl . Stołeczne dzielnice sklasyfikowano pod kątem długości ścieżek rowerowych, poziomu hałasu i dostępności do sklepów ze zdrową żywnością, a także procentu powierzchni zajmowanych przez tereny zielone, faktycznego stężenia trujących substancji w powietrzu i średniego dobowego ruchu ulicznego.  Eko-ranking dzielnic portalu Morizon.pl ma pomóc w znalezieniu najbardziej zielonej okolicy do mieszkania.

Redaktorzy Morizon.pl docenili właściwości klimatyczne i uzdrowiskowe Wawra, podkreślając, że dzielnica jest idealnym miejscem dla wielbicieli zieleni i bliskości natury. Cicha okolica, niezłe warunki dla rowerzystów i świeże powietrze - to właśnie dzięki tym czynnikom Wawer zasłużył na drugie miejsce w eko-rankingu Warszawy. Lepsza okazała się tylko leżąca na paśmie wydm Wesoła. Trzeci stopień podium zajął Rembertów.

Zielonymi płucami stolicy okazały się jej wschodnie rejony. Na podium rankingu znalazły się aż trzy dzielnice ze wschodu Warszawy, które bez problemu pokonały między innymi zanieczyszczone Śródmieście, zatłoczoną Ochotę czy źle skomunikowaną Białołękę. 

Zaskakujący przegrany

Na ostatnim miejscu rankingu - za Wolą, Mokotowem i Pragą Północ - wylądował Wilanów. Mimo że jego mieszkańcy uważają go za zieloną okolicę, dane są bezlitosne: duży ruch samochodowy, wysokie stężenie trujących substancji w powietrzu i mała ilość ścieżek rowerowych pozbawiają Wilanów ekologicznych atutów. 

Sczczegóły Eko-rankingu