null

WawaShare - tworzymy miejski system dla ekonomii współdzielenia

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zaczynamy kolejny rok działań w obszarze ekonomii współdzielenia. Zapraszamy do wspólnego budowania współdzielonej Warszawy.

WawaShare to miejsce, gdzie zamieszczamy projekty z zakresu ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej realizowane przez m.st. Warszawę oraz warszawskich przedsiębiorców, stowarzyszenia i fundacje, wspieramy je i promujemy. Dzięki temu mieszkanki i mieszkańcy stolicy mogą dowiedzieć się o nich, wziąć w nich udział, lub skorzystać z proponowanych w nich rozwiązań. 

 

Jak działa współdzielenie?

Ekonomia współdzielenia to doskonałe narzędzie rozwoju innowacyjnych miast oraz budowania lokalnej wspólnoty. Wspiera rozwój gospodarczy miasta, dzięki czemu mieszkanki i mieszkańcy stolicy mogą cieszyć się coraz wyższą jakością życia.

Dzielimy się różnego rodzaju zasobami, czasami bezpłatnie, czasami za opłatą, ale bez przekazywania praw własności. Wykorzystujemy platformy internetowe, żeby współpracować, tworzyć, dzielić się swoim czasem, talentem i tym, co posiadamy. Mogą to być nieruchomości, pojazdy, narzędzia, treści medialne, czy umiejętności. Inwestujemy w infrastrukturę, która ułatwia realizację projektów z zakresu ekonomii współdzielenia, wynajmujemy startupom powierzchnię coworkingowe po preferencyjnych stawkach. Jesteśmy jednocześnie konsumentami i producentami, którzy dzięki technologiom cyfrowym mają możliwość dotarcia do dużej grupy odbiorców.

 

Zapraszamy do współpracy

Zachęcamy do zapoznania się z projektami z zakresu ekonomii współdzielenia i ekonomii cyrkularnej realizowanymi w Warszawie:

Zapraszamy też stowarzyszenia, fundacje i przedsiębiorców, którzy w swoim modelu biznesowym wykorzystują idee i mechanizmy ekonomii współdzielenia lub cyrkularnej, do dzielenia się w tym miejscu swoimi inicjatywami, wiedzą, pomysłami oraz doświadczeniem w budowaniu ekonomii współdzielonej Warszawy.

Kontakt: ekonomia.wspoldzielenia@um.warszawa.pl

Więcej informacji na stronie: WawaShare - Biznes (um.warszawa.pl)

Plakat promujący ideę współdzielenia WawaShare