null

Warszawski Dzień Sąsiada

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Dzień Sąsiada to święto, które oficjalnie obchodzone jest na całym świecie. Najczęściej jest po prostu kameralnym spotkaniem w sąsiedzkim gronie. Na podwórku, na ulicy, w ogródku, przed blokiem albo na okolicznym skwerku. Można z tej okazji urządzić piknik, sąsiedzkiego grilla, gry i zabawy podwórkowe, akcję sadzenia kwiatów, wyprzedaż garażową czy wydarzenie kulturalne np. koncert lub wystawę zdjęć (warto zorientować się czy wśród sąsiadów mamy jakiegoś artystę, który mógłby wesprzeć nasze działania). Każde sąsiedztwo może obchodzić ten dzień tak jak chce – to w końcu Wasze święto!

Celem Dnia Sąsiada jest integracja mieszkańców. Zanim zaczniesz planować wydarzenie warto w gronie sąsiadów zbadać lokalne zapotrzebowanie. Może młode mamy potrzebują wsparcia? Są wśród nas seniorzy, którzy chętnie by się spotykali w swoim gronie? Potrzebujemy partnerów do realizacji swojego hobby, albo lokalnego przedsięwzięcia np. sąsiedzkiej wymienialni? Dzień Sąsiada nie ma być jednorazową imprezą, ale okazją do osiągnięcia tych trwałych i długofalowych sąsiedzkich celów. Dlatego miarą sukcesu Dnia Sąsiada nie jest ilość uczestników, czy skala imprezy, ale jakość Waszego spotkania.

Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać  przyjdź na otwarte spotkanie, na którym wspólnie zastanowimy się jak organizować wydarzenia sąsiedzkie.

14 maja (poniedziałek) g. 18:00 – 19:45 w Centrum Społecznym PACA przy ul. Paca 40

Przyjdź - jeśli masz już doświadczenie w podejmowaniu inicjatyw sąsiedzkich. Twoja wiedza i umiejętności będą dla nas ważnym zasobem. 
Przyjdź - jeśli chcesz zmobilizować siebie i sąsiadów do spotkania i po raz pierwszy zorganizować akcję. Dowiesz się od czego zacząć i gdzie szukać wsparcia.

Podczas spotkania opowiem o tegorocznej akcji Warszawskiego Dnia Sąsiada, w ramach której oferuję wsparcie (podstawowe materiały do organizacji wydarzenia i poradnictwo).

Sąsiedztwa, które są zdecydowane do udziału w akcji zapraszam do wypełnienia formularza dostępnego na stronie internetowej www.inicjatywysasiedzkie.pl

Zapisy na otwarte spotkanie: dziensasiada@cal.org.pl

Pytania: 601 94 74 74