null

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej dla projektu "Czym Wy się żywicie? Projekt Polarnik"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zielona grafika z dwoma różowymi stworami po bokach i napisem 11 nagroda edukacji kulturalnej

Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej to konkurs na najlepsze projekty i programy edukacji kulturalnej.
Jego organizatorem i fundatorem jest m.st. Warszawa, a głównym celem - wyróżnienie najlepszych warszawskich animatorów, edukatorów oraz nauczycieli i realizowanych przez nich projektów z zakresu edukacji kulturalnej.
Gala Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej odbyła się 25 listopada br. w trybie online fanpage'u Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Do XI edycji WNEK zgłoszono 104 projekty, w tym roku Kapituła przyznała nagrody i wyróżnienia 36 projektom.
Gratulujemy Szkole Podstawowej nr 218, która zdobyła 2 miejsce w kategorii szkoły podstawowe za projekt : "Czym Wy się żywicie? Projekt Polarnik" – Pani Agnieszka Rostkowska, Pani Anna Polkowska.

Autorzy projektu to Anna Polkowska reprezentująca WCK filia Anin oraz Agnieszka Rostkowska, wychowawczyni klasy 3c ze szkoły 218ej, w której ten projekt był realizowany. Projekt realizowany był na terenie szkoły, podczas lekcji z klasą, punktem wyjścia była lektura "Zaczarowana zagroda", kolejnym krokiem było nawiązanie kontaktu z naukowcem pracującym na stacji polarnej na Spitsbergenie- Mateuszem Mandatem, poprzez mailowy kontakt dzieci zadawały mu pytania, odpowiedzi na te pytania stanowiły podstawę do dalszej pracy, odbyły się tematyczne zajęcia plastyczne, pokaz i omówienie zdjęć przesłanych przez polarnika. Punktem kulminacyjnym było spotkanie on-line z panem Mateuszem zorganizowane w WCK filia Anin, podczas telekonferencji "oprowadził" nas po stacji, pokazał kulisy swojej pracy, warunki pracy, otoczenie, krajobraz Arktyki, opowiedział o swoich obowiązkach, było to niezwykłe doświadczenie. Zakończeniem projektu były warsztaty klockowe, dzieci budowały miasto, które musi przetrwać podmuchy arktycznego wiatru. Pracowały w zespołach, planowały, budowały a na koniec prezentowały efekty. Projekt zakończył się ewaluacją w postaci ankiet.
https://www.facebook.com/media/set?vanity=WCKAnin&set=a.893434507758314