null

Warszawa Singera w Wawrze – koncert Bester Quartet z gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz

Drukuj otwiera się w nowej karcie
04.09.2022 19:00 - 04.09.2022 19:00
Wawerskie Centrum Kultury, Żegańska 1a

Legendarna formacja Bester Quartet (dawniej Cracow Klezmer Band) to autentyczna ikona muzyki żydowskiej w Polsce. W drugiej połowie lat 90-tych to oni właśnie zapoczątkowali w naszym kraju renesans nowej muzyki żydowskiej. Już 4 września wystąpią w Wawrze.

Od początku swojego istnienia współpracują z kultową, nowojorską wytwórnią płytową Johna Zorna „Tzadik Records”. Wydali w niej dziewięć, spośród kilkunastu swoich albumów. Mają za sobą setki koncertów w kraju i niemal na wszystkich kontynentach. W tym roku oficjalnie obchodzą 25-lecie działalności scenicznej.

Podczas koncertu w Wawerskim Centrum Kultury artyści zagrają najciekawsze kompozycje lidera zespołu, wybitnego akordeonisty i kompozytora, Jarosława Bestera. Obok nich pojawią się utwory ikony żydowskiego międzywojnia Mordechaja Gebirtiga, usłyszymy piosenki legendarnego polsko-żydowskiego twórcy Dawida Bajgelmana, a także kompozycje specjalnie dla Bester Quartet napisane przez Johna Zorna.

Żywiołowość i słodko-gorzka tajemniczość, tradycja i nowoczesność to wszystko pojawi się w kalejdoskopowo barwnej podróży przez niezwykłą muzykę żydowską, na którą zapraszają muzycy Bester Quartet. Towarzyszyć im będą: wybitna wokalistka Dorota Miśkiewicz oraz Krzysztof Lenczowski na wiolonczeli i Michał Bylica na trąbce.


Koncert w ramach 19. Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się 4 września o godz. 19:00 w Wawerskim Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a (sala widowiskowa).


Bilety (w cenie 30 zł) można kupić:

  • on-line - przez system Biletyna
  • w kasie WCK (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00)


Odwiedź fanpage WCK na Facebook'u i polub nas!

Zobacz program innych wydarzeń w Wawerskim Centrum Kultury na naszej stronie internetowej.

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.