null

Warszawa Singera w Wawrze

Drukuj otwiera się w nowej karcie
singer3_0.jpg
Zapraszamy na wyjątkowy koncert  "Odcienie pamięci", który odbędzie się w niedzielę  30 sierpnia o godz.  19:00 w  Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a). Wydarzenie to niezwykła podróż sentymentalna w głąb wawerskiej, żydowskiej tradycji. Dwa, połączone w jedną wieczorną całość koncerty, przypomną muzykę towarzyszącą przez długie dekady codzienności wawerskiej diasporze. Rozbrzmieją utwory wpisaną w sakralną obrzędowość, ale i słodko-gorzkie piosenkowe obrazki, opowiadające o najzwyczajniejszych ludzkich sprawach i emocjach.
 

W części pierwszej formacja  Trimagine, który tworzą dwaj wybitni muzycy na stałe związani z legendarnym Royal String Quartet, Michał Pepol i Paweł Czarny, oraz znakomita śpiewaczka Mariza Nawrocka. Laureat ubiegłorocznej Nowej Tradycji zabierze nas w świat żydowskich piosenek „domowych”, pełnych magii dziecięcych kołysanek i miłosnych opowieści.
 
 
Drugą część wieczoru wypełni kultowe trio  Bastarda (Szamburski, Pokrzywiński, Górczyński), które przedstawi swój najnowszy projekt „Nigunim” - intrygującą, autorską wizję niezwykłych chasydzkich modlitw bez słów - mistycznych i pełnych transu nigunów.
 
 
Bilety w cenie 30 zł do nabycia  tutaj lub  w kasie WCK przy ul. Żegańskiej 1a (czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 16:00).
 
 
Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich zaleceń i rygorów związanych pandemią COVID-19. Proszę pamiętać o zachowaniu dystansów i stosowaniu środków dezynfekcyjnych. Impreza odbędzie się dla określonej przepisami liczby uczestników.