Wakacyjny prom z Wawra do Wilanowa - inauguracja

Już 2 lipca ruszy bezpłatna pieszo-rowerowa przeprawa promowa łącząca dzielnicę Wawer z Wilanowem w rejonie nowo powstałej plaży przy ul. Romantycznej w Wawrze. - To będzie  duża atrakcja dla mieszkańców Warszawy kochających spędzania wolnego czasu nad wodą – podkreśla zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski.

O godz. 11.00 przy "Romantycznej Plaży" odbędzie się inauguracja przeprawy. Z tej okazji zaplanowano animacje i atrakcje muzyczne.

Prom będzie kursował w lipcu i sierpniu w dni wolne od pracy (sobota i niedziela) w godzinach 11.00 - 18:00.  Chętnych będzie woziła drewniana i zadaszona, 10-osobowa łódź motorowodna.  Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Pełnomocnikiem Prezydenta Warszawy ds. Zagospodarowania Brzegów Wisły.

Władze dzielnicy Wawer aktywnie działają na rzecz ożywienia pięknych brzegów wawerskiej Wisły. We współpracy z warszawskim Pełnomocnikiem ds. Zagospodarowania Brzegów Wisły realizowany  jest projekt uatrakcyjnienia brzegów wawerskiej Wisły w okolicach ul. Romantycznej/Rychnowskiej.  Jeszcze w tym roku powstanie tam m.in.  ścieżka rowerowa i dla pieszych,  stojaki na rowery, boisko, plac zabaw, wieża widokowa, tablice informacyjne i nowy parking.

- Chcemy przyciągnąć do Wawra mieszkańców całej Warszawy, aby  mogli miło spędzić czas nad brzegiem wawerskiej Wisły – podkreśla zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski.