null

Teatr pod choinkę! - odbierz bilety na spektakle Teatru Dramatycznego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
plakaty spektakli smutek i melancholia oraz tajny dziennik.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mamy dla Państwa wyjątkowy prezent. 

Od 24 grudnia do 10 stycznia mogą Państwo bezpłatnie obejrzeć dwa spektakle Teatru Dramatycznego: "Smutek i melancholia" oraz "Tajny Dziennik". 

Aby uzyskać kody dostępu należy wypełnić ->>Formularz. W ciągu 24h otrzymają Państwo e-mail z kodem umożliwiającym bezpłatne obejrzenie spektaklu. 

Spektakle będą dostęne na stronie www.pokazzamkniety.teatrdramatyczny.pl

instrukcja_7a0f0ec09a89546d1b6dfd3c4d3419235eeda39c.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 BONN PARK

SMUTEK I MELANCHOLIA

1H 10MIN

 

Postawił stopę na ziemi i skończyła się epoka lodowcowa. Usiadł na łóżku - Rzym zbudowano, przeciągnął się - Rzym zniszczono. Zrobił jeden krok w stronę okna, urodził się Mozart, zrobił drugi krok, zaczęły się zdjęcia do "Amadeusza". Odsłonił firankę, skończył się kapitalizm. Spojrzał przez okno, lato, jesień, zima, wiosna. Koniec dnia, początek dnia. Koniec świata, początek świata.

Zdzisław Wardejn i Waldemar Barwiński w mistrzowskim duecie opowiadają o smutku i endorfinach, które zapadają w długi sen zimowy, nigdy nie słysząc dzwoniącego budzika.

"Smutek i melancholia" to tragikomiczna przypowieść o upływie czasu - prawdziwa komedia o depresji. 
 

MIRON BIAŁOSZEWSKI

TAJNY DZIENNIK

1H 15MIN

 

Był Miron. Lubił być wśród ludzi i nie lubił ich smrodów. Lubił, kiedy go lubiono i lubił być sam. Lubił kręcić ludźmi i podsłuchiwać, co mówią. Lubił się czasem zachwycić i zdziwić się sobą. Lubił kino, wrony, pomidory. Nie znosił zakupów, ostrego słońca, hałasów. Najbardziej ze wszystkiego lubił pisać. Nie lubił zwłaszcza, jak ludzie umierają.

Tajny dziennik wciąż jest tajemniczy. Przejmujący, mistyczny, złośliwy, pełen życia i przeczuć końca. Dziennik Białoszewskiego wydano dopiero kilkadziesiąt lat po jego śmierci, bo poziom szczerości byłby nie do udźwignięcia dla przyjaciół, a otwartość obyczajowa byłaby nie do zniesienia dla cenzury.
 


Nagrody i wyróżnienia:
43. Opolskie Konfrontacje Teatralne / finał III edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej KLASYKA ŻYWA
* Wyróżnienie za twórcze podejście do tekstu niescenicznego dla Wojciecha Urbańskiego i Elżbiety Chowaniec za adaptację tekstu w Konkursie KLASYKA ŻYWA

 

[mg_picker:12222]

Załączniki: