null

Teatr „Drzewo życzeń”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
17.05.2022 12:30 - 17.05.2022 14:30
WCK Filia Radość, ul. Powojowa 2, 04-860, Warszawa

Zapraszamy na spektakl dla dzieci od 7 lat i dorosłych, który odbędzie się w WCK Filia Radość. Wstęp wolny.

Bezpośredniej inspiracji do spektaklu dostarczyła książka Katherine Applegate „Drzewo życzeń” (wyd. Dwie Siostry, 2018). Jest to narracja prowadzona z perspektywy 200-letniego dębu,który odgrywa bardzo ważną rolę zarówno w życiu okolicznych zwierząt, jak i ludzi.

Historia toczy się w małym amerykańskim miasteczku, które od pokoleń jest zasiedlane przez kolejne fale migrantów. Dąb – dom dla licznych zwierząt – jest również miejscem szczególnym dla ludzkiej wspólnoty, gdyż w jego obecności tworzą się wielopokoleniowe więzi społeczne.

W cieniu królewskiej korony spotykają się okoliczni sąsiedzi– przyprowadzają tu swoje dzieci, piknikują, robią sobie zdjęcia i wreszcie co roku w maju obchodzą stare święto przybyszów z Irlandii– na jeden dzień na gałęziach drzewa mieszkańcy miasteczka wieszają wstążki lub skrawki materiału ze swoimi spisanymi życzeniami. Ten dzień jest czasem sąsiedzkich spotkań, wspólnego muzykowania, świętowania, opowiadania historii. Ale czas płynie i do miasteczka przyjeżdżają nowi migranci, muzułmańscy uchodźcy. Nie wszystkim w miasteczku się to podoba, co pozostawia również ślad na Dębie – świadku opowiadanej historii....


Opowiadania: Beata Frankowska, Ola Pronobis-Polatyńska. Muzyka: Robert Lipka

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.