null

Szkoły z Wawra z certyfikatem i wyróżnieniem Prezydenta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
zdjecie szkoły i uczniów

23 września 2022 roku w siedzibie Centrum Nauki Kopernik odbyła się XIII gala wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA i Honorowych Wyróżnień „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Oba projekty realizowane są już od ponad dekady w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych.

Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” zostało przyznane dotychczas za 181 projektów. W tym roku wyróżniono kolejnych 9, różnorodnych projektów: od pomysłu na urozmaiconą ofertę zajęć pozalekcyjnych, ciekawe i wartościowe formy terapii i aktywności skierowane do uczniów, wprowadzenie do pracy nowatorskiej metody komunikacji AAC, polegającej na wyrażaniu treści za pomocą ilustracji, obrazków, wdrażanie idei inkluzji, uczestnictwo w międzynarodowych sieciach szkół, po różnorodne działania w obszarze dot. edukacji ekologicznej czy postaw przedsiębiorczości.

W Wawrze wyróżnienie zdobyła Szkoła Podstawowa nr 109 im. Batalionów Chłopskich, za pomysł “Budujemy relacje, nie spieramy się kto ma rację”.

Projekt “Wars i Sawa” adresowany jest do szkół, które nie tylko chcą odkrywać w swoich uczennicach i uczniach zdolności i talenty, ale także potrafią z nimi współpracować i ich wspierać. Szkoły, które doskonalą swój system rozwiązań organizacyjnych, programowych i metodycznych w obszarze wspierania zdolnych uczennic i uczniów, otrzymują Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i tworzą warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych. 

W Wawrze certyfikat otrzymała Szkoła Podstawowa nr 104 im. Macieja Rataja.

Chcesz poznać inne wyróżnione szkoły? Przejrzyj prezentacje:

Certyfikat “Wars i Sawa”

Szkoła z Pomysłem