null

Szkoła Podstawowa nr 128 zwycięzcą konkursu "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

11 kwietnia w Teatrze Kamienica odbyło  się uroczyste zakończenie V Edycji Konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie” Zwyciężyli wawerscy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 128. 

Wszyscy, którzy podjęli niełatwe wyzwanie, zostali nagrodzeni. Poza tym każdy uczeń, miał możliwość wzięcia udziału w losowaniu roweru górskiego oraz zaproszeń dla całej klasy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, wizyty w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa
i Krwiolecznictwa, a także zwiedzaniu Warszawskich Filtrów. 

Już od pięciu lat Straż Miejska m.st. Warszawy, wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu  m.st. Warszawy, organizuje konkurs „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”, który jest skierowany do uczniów klas piątych, warszawskich szkół podstawowych. W tym roku w konkursie, wzięło udział 100 uczniów z 50 podstawówek. Piątoklasiści mieli za zadanie, wykazać się umiejętnością wzywania służb ratunkowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i znajomością przepisów ruchu drogowego. Podzielony na trzy etapy konkurs, cieszył się dużym zainteresowaniem.

Pierwsza część rozgrywała się w szkołach – gdzie wyłoniono dwuosobową drużynę, która reprezentowała ją w kolejnych etapach: podczas testu wiedzy, składającego się z 30 pytań obejmujących tematykę  związaną z działalnością Straży Miejskiej, prezentacji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajomości przepisów ruchu drogowego, przy praktycznym sprawdzeniu wiedzy podczas zajęć w Miasteczku Ruchu Drogowego. Zespoły miały też przygotować pracę plastyczną, tematycznie związaną z bezpieczeństwem.