null

System elektronicznej rezerwacji wizyt w Urzędzie Dzielnicy Wawer

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Praga-Południe, Praga-Północ, Rembertów, Śródmieście, Wawer i Włochy w najbliższych dniach zyskają nowy system kolejkowy, który umożliwi rezerwację wizyt w urzędach przez Internet. Jest to ostatni krok przed wprowadzeniem tego rozwiązania w całej Warszawie. Prace mogą utrudnić obsługę interesantów.

Od poniedziałku, 23 listopada do piątku, 11 grudnia w urzędach dzielnic: Praga-Południe, Praga-Północ, Śródmieście, Wawer i Włochy prowadzone będą prace związane z wymianą systemu kolejowego. W związku z tym mogą wystąpić przerwy w wydawaniu mieszkańcom numerków do stanowisk obsługi.

Nad sprawnym przebiegiem prac oraz organizacją obsługi mieszkańców czuwać będą wyznaczeni pracownicy, którzy udzielą także niezbędnych informacji i wskażą właściwe stanowiska obsługi.Urząd Dzielnicy Rembertów zostanie wyposażony w system kolejowy po raz pierwszy.

Efektem prowadzonych prac będzie jednolity standard usług w zakresie zarządzania kolejką w prawie wszystkich warszawskich Wydziałach Obsługi Mieszkańców. System kolejkowy na Mokotowie zostanie dostosowany do wymagań rezerwacji elektronicznej w 2016 r.

Mieszkańcy wizytę w urzędach mogą umówić za pośrednictwem strony internetowej: www.rezerwacje.um.warszawa.plPo zakończeniu rozpoczynających się w poniedziałek prac, system będzie działał w 17 dzielnicach, Biurach Administracji i Spraw Obywatelskich oraz Geodezji i Katastru, a także w punkcie przy pl. Starynkiewicza 7/9, gdzie znajdują się Biuro Ochrony Środowiska, Ogólnomiejski Punkt Obsługi Mieszkańców (OPOM) i Terenowy Punkt Paszportowy. Dodatkowo wizytę można zarezerwować w trzech wydziałach Urzędu Stanu Cywilnego.

Za pośrednictwem systemu internetowej rezerwacji wizyt można się umówić w m.in. w sprawach związanych z rejestracją pojazdów, licencjami TAXI, obsługą prac geodezyjnych, meldunkami czy rejestracją wydarzeń z zakresu stanu cywilnego. Wszystkie sprawy wymienione są na stronie www.rezerwacje.um.warszawa.pl. Dla zapewnienia sprawnej obsługi mieszkańców ustanowiony jest limit rezerwacji internetowych na dany dzień.

Systematycznie wzrasta również zainteresowanie mieszkańców elektronicznymi rezerwacjami. Największym zainteresowaniem objęte są sprawy z zakresu rejestracji pojazdów i praw jazdy oraz dowody osobiste i meldunki, dla przykładu w dzielnicy Ursynów z rezerwacji wizyty skorzystało w 2013 r. - ok. 2800 osób, a w 2014 r.- ok. 3900, w dzielnicy Białołęka w latach 2013 i 2014 r. było to ponad 2500 osób.