Świętowaliśmy Wawerski Dzień Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami

Zdjęcie pamiątkowe po spektaklu, na scenie pozuje grupa aktorów.

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami świętowaliśmy Wawerski Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Wydarzenie zorganizowali wspólnie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Chata z pomysłami” oraz L'ARCHE Polska we współpracy z Wawerskim Centrum Kultury i Dzielnicą Wawer.

Celem wydarzenia była promocja równości, akceptacji i dostępności dla wszystkich osób niezależnie od ich zdolności.

Siła nie tkwi w braku przeszkód, lecz w determinacji do ich pokonywania. Dziś, nasza wawerska wspólnota wzmacniała się nawzajem, celebrując różnorodność i doceniając siłę nieustraszonych, wielkich serc. Jesteśmy niepodważalnie silniejsi razem – mówi Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer, Łukasz Jeziorski.

Scena bez barier

Na „Scenie bez barier vol. 2” w Wawerskim Centrum Kultury mogliśmy obejrzeć wzruszający spektakl „5 strona świata” oraz wysłuchać koncertów kapeli Roberta Lipki i młodzieżowego trio wokalnego „Tre volte a meta”.

Podczas wydarzenia odbyły się też świąteczne warsztaty plastyczne.

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie Stowarzyszeniu „Chata z pomysłami” i L'Arche Polska - Wspólnota Warszawa oraz ekipie Wawerskiego Centrum Kultury za pomoc przy organizacji tego wyjątkowego dla nas wydarzenia.

Wawerska Mapa Wsparcia

Zachęcamy do korzystania z Wawerskiej Mapie Wsparcia czyli przewodniku po instytucjach i organizacjach użytecznych dla osób z niepełnosprawnościami.

Mapę stworzyli wspólnie pracownicy Stowarzyszenia „Chata z pomysłami” oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wawer.

Aktorzy podczas sceny, dwie osoby trzymają taborety na głowie, jedna trzyma pleciony kosz
Zobacz galerię (11 zdjęć)
Aktorzy chodzą po scenie podczas spektaklu, trzymają się za ramiona, mają na szyi szaliki z kolorowych sztucznych kwiatów
Na pierwszym planie trzy osoby stoją w rzedzie, w tle dwie osoby trzymają duże mieniące się wachlarze
Aktorzy tańczą na scenie podczas spektaklu
Aktorzy chodzą po scenie podczas spektaklu
Aktorzy na scenie podczas spektaklu
Na pierwszym planie Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski przemawia podczas wydarzenie, obok stoi radna Hanna Chodecka, Dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury Barbara Karniewska oraz mężczyzna z niepełnosprawnością i prowadząca.
Na scenie stoją kobieta i mężyczyna, kobieta trzyma w ręku mikrofon i wita gości.
Na zdjęciu stoją przy scenie Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wawer Łukasz Jeziorski, przewodniczący Rady Dzielnicy Wawer Michał Żebrowski, radna Hanna Chodecka, dyrektorka Wawerskiego Centrum Kultury Barbara Karniewska, kobieta z kwiatami w ręku oraz mężczyzna, W tle muzycy na scenie.
Koncert zespołu