Świeć blaskiem z odblaskiem, czyli odblaski od Straży Miejskiej

choinka przybrana odblaskami straży miejskiej

Masz już odblask przypięty do plecaka, torby, kurtki? Jeśli nie, 4 grudnia br. Straż Miejska m.st. Warszawy i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie po raz dziewiąty rozpoczną akcję profilkatyczno-edukacyjną „Świeć blaskiem z odblaskiem”.

Ponad 20 000 odblasków na choinkach, które pojawią się w 35 punktach na terenie Warszawy. W Wawrze choinka stanie w Wydziale Obsługi Mieszkańców.

Na choinkach, dostarczonych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie, zostaną zawieszone kolorowe odblaski. Każdy przechodzień będzie mógł zdjąć odblask zawieszony na świątecznym drzewku i zabrać go dla siebie lub swoich bliskich. Pierwsza choinka, „ubrana” w odblaski stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Młynarskiej 43/45. Oprócz tego świąteczne świerki z kolorowymi odblaskami pojawią się także przed siedzibami urzędów dzielnic m.st. Warszawy, MPWiK, Automobilklubu Polskiego, MZA, ZTM, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, MPRI, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Teatru Kamienica. Instytucje, które biorą udział w akcji będą na bieżąco uzupełniać na świątecznych drzewkach te nietypowe ozdoby.

Ideą akcji jest promowanie pozytywnego wpływu odblasków na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Prawidłowo umieszczony odblask na ubraniu czy pojeździe (rowerze, hulajnodze lub wózku dziecięcym) zwiększa w znacznym stopniu widoczność po zmroku. Szczególnie w szare i pochmurne dni możemy nie być widoczni dla innych użytkowników drogi. Ten świecący element może uratować życie, gdyż zwiększa widoczność pieszego na drodze do co najmniej 150 metrów.

Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Świeć blaskiem z odblaskiem” potrwa do 8 grudnia br.

Patronat nad przedsięwzięciem objęło Radio Plus.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w tej akcji. Zabierając kolorowy odblask możemy sami zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

choinka przybrana odblaskami straży miejskiej