null

Zdejmij z choinki odblask – i świeć przykładem

Drukuj otwiera się w nowej karcie

5 grudnia Straż Miejska m.st. Warszawy i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych rozpoczynają doroczną akcję profilaktyczno-edukacyjną „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Każdy mieszkaniec Warszawy będzie mógł zdjąć odblask zawieszony na świątecznym drzewku. Choinki z kolorowymi odblaskami pojawią się w ponad 30 punktach na terenie Warszawy.

Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” jest już organizowana po raz ósmy i potrwa do 9 grudnia.  Ta inicjatywa, ciesząca się dużą popularnością wśród mieszkańców Warszawy, ma podkreślać, jak istotne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widoczny pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi  wyposażony w odblask nie tylko dba o swoje bezpieczeństwo, ale również o innych użytkowników drogi.

Świąteczne drzewka dostarczy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Pierwsza choinka ubrana w różnokolorowe odblaski pojawi się przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Młynarskiej 43/45.

Pachnące świętami świerki wraz z nietypowymi ozdobami będą również widoczne m.in. przed siedzibami: urzędów dzielnic m.st. Warszawy, MPWiK, Automobilklubu Polski, MZA, ZTM, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Teatru Kamienica.

To właśnie te instytucje, jak co roku, będą na bieżąco uzupełniać na świątecznych drzewkach niecodzienne ozdoby.

Przy pomocy pięknie ubranych choinek Straż Miejska rozda mieszkańcom stolicy ponad 20 000 odblasków. Każdy przechodzień będzie mógł wziąć dla siebie i swoich najbliższych świecący element, który w znacznym stopniu zwiększa widoczność na drodze. Umieszczony na ubraniu czy pojeździe  (rowerze czy hulajnodze) może zapobiec groźnemu wypadkowi i uratować życie. Dobrze umieszczony odblask zwiększa widoczność pieszego na drodze do co najmniej 150 metrów.

Zapraszamy mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w tej akcji. Nie czekając na Mikołaja, sami możemy sobie zrobić prezent – wziąć z choinki kolorowy odblask.

W akcję promującą pozytywny wpływ odblasków na bezpieczeństwo na drodze włączyło się Radio Plus - partner akcji oraz inne media.