Światowe Dni Młodzieży w Wawrze

Światowe Dni Młodzieży w Wawrze pełne atrakcji. W niedzielę w parafii pw. Dobrego Pasterza w Nadwiślu odbył się piknik pielgrzymów ŚDM z Korei Południwowej i Hongkongu, zorganizowany przy współudziale parafii oraz Urzędu Dzielnicy Wawer.

Piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Wawra. Udział w wydarzeniu wzięli m.in Ambasador Republiki Korei Południowej w Polsce J.E. Ji-in Hong (mieszkaniec Anina) oraz zastępcy burmistrza dzielnicy Wawer - Leszek Baraniewski i Zdzisław Gójski, a także katolicki biskup z Korei Południowej . Gości przywitał zastępca burmistrza Leszek Baraniewski.

Piknik zdominowały występy artystyczne, zarówno artystów polskich jak i z Dalekiego Wschodu, przygotowanych przez Wawerskie Centrum Kultury i Ambasadę Republiki Korei Południowej w Polsce. Na wszystkich czekały smakowite potrawy z grilla, ciasta, napoje, a także typowe potrawy koreańskie. Gości częstował Ambasador Republiki Korei Południowej w Polsce.

Gości pikniku woził wawerski autobus-ogórek turystyczny z przewodnikami. Pielgrzymi nie ukrywali zauroczenia wawerską gościnnością.

fot. wawernews.pl