null

Spotkanie z gwiazdami: Agnieszka Lis

Drukuj otwiera się w nowej karcie
12.12.2023 18:30 - 12.12.2023 20:00
sala widowiskowa Wawerskiego Centrum Kultury w Międzylesiu, ul. Żegańska 1A
krótko ostrzyżona szatynka w długim swetrze o morskim kolorze przyjmuje zamyśloną pozę i zbliża jedną z dłoni do twarzy

Biblioteka Wawerska wraz z Wawerskim Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z Agnieszką Lis - dziennikarką muzyczną i pisarką obyczajową, laureatką konkursu literackiego na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne.

W drugi wtorek grudnia odbędzie się wieczór autorski Agnieszki Lis – poczytnej pisarki, laureatki wielu konkursów literackich, uhonorowanej odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Kilka słów o Agnieszce Lis

Agnieszka Lis. Wielbicielka słowa pisanego, uzależniona od czarnej herbaty i butów na obcasie, niezmiennie od zbyt wielu lat zakochana w swoim mężu.

Z wykształcenia pianistka i chociaż nie koncertuje, to wykonuje swój zawód, ucząc gry na fortepianie w szkole muzycznej. Studiowała także dziennikarstwo i z tego za wiele jej nie pozostało, choć podobno w życiu nie wolno mówić, że czegoś „nie było warto”.

Wydała już blisko trzydzieści powieści, choć nie umiałaby powiedzieć, kiedy to się wydarzyło. Jakoś tak mimochodem. Może dlatego, że jest uzależniona od pisania i pisze codziennie?
Otrzymała kilka nagród i wyróżnień, o nich można poczytać w oficjalnych biogramach. Ona sama najbardziej ceni sobie uznanie, jakim cieszy się w Stowarzyszeniu Autorów Polskich, gdzie w oddziale II warszawskim pełni rolę sekretarza.

Za najważniejszą swoją rolę uważa po prostu bycie kobietą.

Rozmowę poprowadzi Anna Matusiak.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki autorstwa Agnieszki Lis (i oczywiście otrzymać autograf!).

Zapewniamy opiekę dla dzieci: mogą wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów Wawerskiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny!

Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy

Link do wydarzenia na Facebooku

krótko ostrzyżona szatynka w długim swetrze o morskim kolorze przyjmuje zamyśloną pozę i zbliża jedną z dłoni do twarzy