null

Spotkanie promocyjne publikacji "Harcerstwo w warszawskich szkołach"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

 O tym niezwykłym biuletynie, stworzonym przez cztery organizacje harcerskie działające na terenie Warszawy - Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Harcerskie i Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego - we współpracy z m.st. Warszawą, będzie można usłyszeć podczas spotkania promocyjnego.

Autorami Harcerstwa w warszawskich szkołach są sami harcerze, którzy opowiedzą o powstawaniu biuletynu, jego zawartości, a także odpowiedzą na pytanie dlaczego tak ważna jest dobra współpraca drużyn harcerskich ze stołecznymi placówkami oświatowymi w procesie wspierania wychowania młodego człowieka. Pomimo że ta publikacja jest skierowana jest głównie do dyrektorów warszawskich szkół, to z pewnością wzbudzi ona zainteresowanie zarówno wśród rodziców, nauczycieli i harcerzy, a także wśród osób, dla których tematyka Harcerstwa jest jeszcze obca.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na prezentację biuletynu, która odbędzie się we wtorek 20 marca 2012 roku o godz. 15:00 do sali konferencyjnej Pałacu Ślubów przy pl. Zamkowym 6.

Więcej informacji dotyczacych publikacji Harcerstwo w warszawskich szkołach znajduje się na stronie ineternetowej poświęconej temu wydawnictwu.

Publikacja została sfinansowana ze środków m.st. Warszawy.

W Warszawie, wg danych z sierpnia 2010 roku, działa 455 drużyn harcerskich przy 214 szkołach i 15 parafiach. Blisko 7 000 dzieci uczestniczy przynajmniej raz w tygodniu w zajęciach pod opieką wykwalifikowanej kadry harcerskiej.