null

Mariusz Szczygieł w Wawrze!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
19.05.2022 17:30 - 19.05.2022 19:00
Filia nr 25 Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, ul. Walcownicza 2, 04-921, Warszawa

Biblioteka Wawerska zaprasza na spotkanie autorskie ze znanym pisarzem i dziennikarzem Mariuszem Szczygłem, które odbędzie się 19 maja 2022 r. o godzinie 17.30 w falenickiej Kulturotece. Wstęp wolny.

Wieczór autorski Mariusza Szczygła, uznanego reportera, felietonisty, autora publikacji non-fiction to kolejne niezwykle ciekawe spotkanie organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

 

Jego książki ukazały się w 21 krajach. W 2009 roku został Laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej za „Gottland”, który zdobył także Nike Czytelników. Laureat podwójnej Nagrody Literackiej Nike 2019 za „Nie ma” (w wyborze jury i czytelników). Od 1990 r. związany jest z „Gazetą Wyborczą”.

Współtworzy księgarnio-kawiarnię Wrzenie Świata oraz wydawnictwo Dowody na Istnienie. Czechofil. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi – jego dusza mieszka w Pradze. Autor bestsellerowego „Osobistego przewodnika po Pradze”.

Spotkanie poprowadzi Barbara Wizimirska, mieszkanka Falenicy, politolożka, pisarka, autorka kilku sztuk teatralnych, związana z Falenickim Towarzystwem Kulturalnym. Od 2005 roku prowadzi Dyskusyjny Klub Książki przy bibliotece w Falenicy.

Na spotkanie wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie na sali widowiskowej Kulturoteki w Falenicy

Wydarzenie na FB

Strona biblioteki

zdjęcie Mariusza Szczygła

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.