Spływ kajakowy na 150-lecie Gminy Wawer

Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy zaprasza do udziału w spływie kajakowym z okazji 150-rocznicy powstania Gminy Wawer, który odbędzie się w sobotę 25 czerwca. Ok. 150 uczestników (organizatorzy przygotowali 70 kajaków) pokona trasę z Góry Kalwarii do wawerskiego brzegu Wisły przy ul. Romantycznej, gdzie zaplanowano koncert, ognisko i park linowy. Spływ kajakowy zainauguruje otwarcie „Romantycznej Plaży” na wawerskim brzegu Wisły w okolicach ul. Rychnowskiej i Romantycznej. Niestety organizatorzy, w związku z ogromnym zainteresowaniem spływem, nie dysponują już wolnymi kajakami.

Władze dzielnicy Wawer działają  na rzecz ożywienia pięknych brzegów wawerskiej Wisły. We współpracy z warszawskim Pełnomocnikiem ds. Zagospodarowania Brzegów Wisły przygotowywany jest projekt uatrakcyjnienia brzegów wawerskiej Wisły w okolicach ul.  Romantycznej do mostu Siekierkowskiego.  Powstanie tam m.in.  plaża, ścieżka rowerowa i dla pieszych,  stojaki na rowery, boisko, plac zabaw, wieża widokowa, tablice informacyjne i parking.

- Chcemy przyciągnąć do Wawra mieszkańców całej Warszawy, aby  mogli miło spędzić czas nad brzegiem wawerskiej Wisły – podkreśla zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski.

Spływ jest kolejnym punktem "ożywiania"wawerskiego brzegu Wisły. Już w lipcu ruszy pieszo-rowerowa przeprawa promowa łącząca Wawer z Wilanowem, która  będzie działała w weekendy  do końca sierpnia w rejonie ul.  Romantycznej i mostu Siekierkowskiego.

- To będzie  duża atrakcja dla mieszkańców Warszawy kochających spędzania wolnego czasu nad wodą – podkreśla zastępca burmistrza dzielnicy Wawer Leszek Baraniewski.  Jednostki będą kursowały do Wawra także z Pomostu 511  w Porcie Czerniakowskim. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z Pełnomocnika Prezydenta Warszawy ds. Zagospodarowania Brzegów Wisły. Dokładny harmonogram przepraw będzie opublikowany na www.wawer.warszawa.pl.