null

„Spotkania z Bzionkami”

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
04.09.2022 12:00 - 04.09.2022 13:30

Spotkaliście kiedyś Bzionka?
Bzionki to leśne duszki, które wedle dawnych, słowiańskich wierzeń żyją pod krzewami czarnego bzu i pomagają ludziom chroniąc ich gospodarstwa przed złymi mocami.

W dzisiejszych czasach, gdy w polu ludzie do pomocy mają maszyny, nikt już nie pamięta o Bzionkach, Polewikach, Rusałkach i innych duszkach związanych z przyrodą, o których przychylność dbali nasi przodkowie. Ale one nadal tu są, tęsknią za czasami, gdy człowiek szanował naturę i potrafił żyć z nią w zgodzie respektując porządek wyznaczany przez pory roku. Gdy Bzionkom zdarzy się spotkać ludzi, gotowych ich posłuchać, próbują przypomnieć im dokąd sięgają nasze korzenie, snując opowieści o prastarych drzewach, leśnych bóstwach, zwierzętach i roślinach.

Zapraszamy mieszkańców dzielnicy Wawer (i nie tylko) do wspólnego bajania. Spotkania mają charakter performatywny, towarzyszą im warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne oraz muzyka na żywo grana tradycyjnym polskim instrumencie - suce biłgorajskiej.

Terminy

  • 07.08.2022 godz. 12:00-13.30 (okolice Ogrodu Jordanowskiego Frenkla)
  • 4.09.2022 godz. 12:00-13.30 (Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów", ul. Hafciarska 80/86)

Wstęp wolny

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Wawer

Organizator: Fundacja Inicjatyw Niebanalnych - www.inicjatywyniebanalne.pl

Wydarzenie dostępne dla osób poruszających się na wózkach oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Możliwość wejścia z psem asystującym.

W razie pytań dotyczących szczegółów wydarzeń oraz ich dostosowania dla osób ze specjalnymi potrzebami prosimy o kontakt: niebanalnikontakt@gmail.com