null

Spektakl teatralny „Między płotem a kowadłem”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
15.05.2022 18:00 - 15.05.2022 20:00
Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, 04-713 Warszawa

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Wina ojca idzie w syna, Jaki ojciec, taki syn... Wszystkie te polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera Między płotem a kowadłem (Mending Fences).

Harry, właściciel gospodarstwa na dalekiej, kanadyjskiej prowincji Saskatchewan, nie widział swojego syna, Drew, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca i niebanalna komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego.


Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest „kobieta po przejściach”, przy- jaciółka i partnerka ojca, GIN, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa. Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem?


Zabawne dialogi i sytuacje, okraszone często pikanterią, a jednocześnie z elementami ciepła i liryzmu. Ot, jak to życie. Świetna gra aktorów. To świeży oddech w świecie sztuki zdominowanym przez sensację i farsę. Norm Foster znany jest od wielu lat polskiemu widzowi z takich sztuk jak: Ostra jazda, Premiera, Między łóżkami, Old Love, Długi Łykend, Randka w ciemno na dwie pary, Przygoda z ogrodnikiem... i kilku innych.

Obsada:
Gin: Olga Borys/Maja Barełkowska/Magdalena Wójcik
Harry: Wojciech Majchrzak/Jakub Wieczorek
Drew: Bartosz Obuchowicz/Igor Obłoza/Kacper Sasin
Autor: Norm Foster
Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński
Scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz-Wyszomirska

Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie Wawerskiego Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a) lub online

 

 

 

 

Sprawdź lokalizację na mapie