null

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa – 40 lat na scenie / 20.04.2024 / WCK Międzylesie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20.04.2024 19:00 - 20.04.2024 20:00
Wawerskie Centrum Kultury, Żegańska 1a

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, takimi jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B. Kinga czy Blues Brothers. Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe!
 
Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie, transmitowany przez radio!

Na koncert zespołu składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Nigdy nie brakuje takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa", będący kulminacją każdego występu.

Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

20.04.2024, godz. 19:00, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1a, Sala Widowiskowa. Wstęp biletowany. 
Bilety: 50 zł

Kup bilety:
- on-line - przez system Biletyna - https://wck-wawer.pl/kup-bilet  
- w kasie WCK (pn-pt godz. 9.00-16.00)
    
    
Zapisz się na wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/298413906588168/   

Odwiedź fanpejdż WCK na Facebooku i polub nas:
https://www.facebook.com/WawerskieCentrumKultury 

Wydarzenie zapewnia następujące udogodnienia

Sprawdź lokalizację na mapie