null

Metamorfoza i czasowe przeniesienie sali obsługi mieszkańców

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W poniedziałek, 31 października zaczynamy remont sali obsługi mieszkańców na parterze urzędu dzielnicy. Sala będzie tymczasowo przeniesiona do budynku przylegającego do urzędu, Wawerskiego Centrum Kultury (WCK), ul. Żegańska 1a. Mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy na parterze WCK w dwóch specjalnie przygotowanych salach. Remont planowany jest do końca roku.
Skąd te zmiany? Chcemy dostosować dotychczasową salę do potrzeb wszystkich mieszkańców. Szczegóły przedstawiamy Wam poniżej.

Przeprowadziliśmy z mieszkańcami badania dotyczące usprawnień obsługi i wyposażenia sali. Na podstawie wyników powstał projekt nazywany „ścieżkami klienta”. To jasny system nawigacji do odpowiednich miejsc. Dzięki niemu sala zostanie podzielona na strefę samoobsługi i strefę, gdzie uzyskacie fachową pomoc urzędnika.


Co planujemy?

  • przystosować punkt informacyjny do szybkiej i sprawnej obsługi mieszkańca, w tym również osób z niepełnosprawnościami;
  • utworzyć w WOM tzw. Strefę Pierwszeństwa, w której będą obsługiwani seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami i kobiety w ciąży;
  • utworzyć „strefę małego Wawerczyka”, która ułatwi rodzicom pobyt w urzędzie.

To jeszcze nie wszystko. O innych zmianach przekonacie się sami, odwiedzając nas po Nowym Roku.


Co się zmienia?

W Wawerskim Centrum Kultury nie będzie stanowisk kasowych. Będziecie za to mogli korzystać z Opłatomatu oraz zapłacić kartą płatniczą przy stanowiskach obsługi. Nie będzie możliwości płacenia gotówką.

Płatności można dokonać również z domu. Wszystkie numery kont bankowych znajdziecie pod adresem: Konta bankowe - Wawer. Zachęcamy również do składania wniosków elektronicznie.(ePUAP).


Godziny pracy pozostają bez zmian:

  • poniedziałek 8:00-18:00;
  • wtorek-piątek: 8:00-16:00.

Stanowiska ekoedukatorów będą czynne w dniach:

  • poniedziałek 14:00-18:00;
  • piątek 8:00-12:00.

Miejsce, w którym składacie wnioski związane z zameldowaniem, dowodem osobistym czy rejestracją pojazdów, czyli Delegatura Biura Administracji i Spraw Obywatelskich pozostaje bez zmian.

W tych sprawach nie musicie wchodzić do Wawerskiego Centrum Kultury. Korzystajcie, jak dotychczas, z wejścia na lewo od głównego budynku urzędu.