null

Rusza piąta edycja akcji "Świeć blaskiem z odblaskiem"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
choinka z zawieszonymi odblaskami, napis 30 listopada - 4 grudnia zdejmij odblask z choinki

W tym roku słowo bezpieczeństwo odmieniamy na wszelkie możliwe sposoby. Straż Miejska stara się sama inicjować oraz włączać we wszelkie akcje mające na celu ochronę zdrowia i życia oraz zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Jednym z nich jest bezpieczeństwo w ruchu ulicznym – zwłaszcza tych, którzy są najsłabiej chronionymi jego uczestnikami: pieszych. Nie od dziś wiadomo, że odblaski znacznie zwiększają widoczność, a co za tym idzie – znacząco poprawiają bezpieczeństwo na drodze. Dlatego rusza kolejna, piąta już edycja akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”

 

30 listopada o godzinie 10:00, przed główną siedzibą warszawskiej Straży Miejskiej
przy ul. Młynarskiej 43/45, a także przed siedzibami urzędów biorących udział w akcji, staną świerki, które zostaną udekorowane odblaskami. W naszej dzielnicy świerk będzie znajdował się w Wydziale Obsługi Mieszkańców przy ul. Żegańskiej 1.

 

To jedyne na świecie choinki, które w okresie przedświątecznym się rozbiera, a nie ubiera. Każdy, kto będzie chciał zadbać o swoje bezpieczeństwo, będzie mógł zdjąć nietypową bombkę z „odblaskowej choinki” i umieścić ją w widocznym miejscu – przy kurtce, torbie, plecaku itp. To bardzo ważne zwłaszcza teraz, kiedy coraz wcześniej zapada zmrok. Pieszy „uzbrojony” w odblaski jest lepiej widoczny dla kierowców, a więc – bezpieczniejszy na drodze.

 

W ubiegłym roku akcja cieszyła się dużym powodzeniem. W sumie rozdaliśmy wspólnie około 23 tys. elementów odblaskowych. Tegoroczną edycję przeprowadzimy w dniach 30 listopada - 4 grudnia 2020 roku.

 

Pamiętaj o zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim –– o zachowaniu bezpiecznej odległości. Zasłaniaj usta i nos. Chroń siebie i innych.