null

Remont ul. Bronisława Czecha

Drukuj otwiera się w nowej karcie
tabliczka z nazwa ulicy Bronisława Czecha
Autor: Zarząd Dróg Miejskich

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na remont nawierzchni południowej jezdni ul. Czecha na odcinku od Płowieckiej do Kajki. Budżet, który zabezpieczono na to zadanie wynosił 4,3 mln zł. Prace uda się jednak wykonać znacznie taniej – wybrany wykonawca otrzyma 3,8 mln zł. Roboty powinny rozpocząć się jeszcze w te wakacje.

Na kilometrowym odcinku ul. Czecha ZDM ułoży ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu. Poprawi też bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową. W ostatnich latach doszło tu do kilkudziesięciu niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Przetarg wygrała firma Colas Polska  – oferta o wartości 3 855 749,52 zł spełniła wszystkie wymogi, a cena mimo tego, że najwyższa, to i tak wciąż poniżej kosztorysu. Co ważne, Colas Polska udzieli na wykonane prace aż 84 miesiące gwarancji.

Remont wygeneruje utrudnienia w ruchu. Dlatego ZDM chce, aby prace zaczęły i zakończyły się w wakacje. Wtedy na warszawskich drogach jest zdecydowanie mniej samochodów. Dokładny harmonogram jest właśnie ustalany – datę startu prac podamy w kolejnym komunikacie.

Oprócz naprawy nawierzchni jezdni, na ul. Czecha Zarząd Dróg Miejskich chce poprawić też bezpieczeństwo. W rejonie skrzyżowania z ul. Sejmikową poprawiona zostanie geometria drogi na pasie do skrętu w prawo. Takie rozwiązanie jest spowodowane licznymi niebezpiecznymi zdarzeniami. W tym miejscu kierowcy wypadali na wyspę dzielącą – od 2020 roku zanotowano w sumie 48 takich zdarzeń.

Projekt zakłada wprowadzenie szykany na pasie do skrętu w prawo – wymusi to zmniejszenie prędkości przed wjazdem w ulicę Sejmikową. Dodatkowo przed przejściem dla pieszych wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h.