null

Przetarg na dwa ronda na ul. Kadetów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Ponownie ogłoszono przetarg na budowę dwóch rond na ul. Kadetów.

Poprzedni został unieważniony z powodu przekroczenia kosztorysu. Jeżeli tym razem się uda, ronda powstaną do końca roku.

Przebudowa dotyczy dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów – z ul. Poprawną i ul. Łasaka. Oba ronda będą miały po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac planujemy wybudować brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów.

Zamiana skrzyżowań na ronda ma uporządkować ruch i poprawić bezpieczeństwo. Układ skrzyżowań stanie się bardziej czytelny. Rozwiązania, które zostaną wprowadzone, poprawią też przepustowość i płynność ruchu.

Przetarg na realizację inwestycji musiał zostać powtórzony. W poprzednim, ogłoszonym w kwietniu, wystartowało 8 firm, ale ich oferty o niemal milion złotych przekraczały przeznaczony na tę inwestycję budżet.

Tym razem oferty można składać do 3 sierpnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 15 grudnia.

Inwestycja realizowana jest przez Zarząd Dróg Miejskich.