null

Projekcja filmu "Woodstock"

Drukuj otwiera się w nowej karcie
W sobotę 18 lipca w WCK filia Wawerska Strefa Kultury przy ul. Żegańskiej 1a o godz. 17:00 odbędzie projekcja fragmentów dokumentalnego filmu "Woodstock" z 1969. Woodstock to festiwal muzyczny, który odbył się w dniach od 15 do 18 sierpnia 1969 na farmie M. Yasgura w Bethel koło Nowego Jorku. Jego hasłem było: Peace, Love and Happiness (pokój, miłość i szczęście).
Mimo tego, że festiwal nie był reklamowany w środkach masowego przekazu, przyciągnął ponad 400 tys. ludzi. Ten zaplanowany na trzy dni festiwal okazał się jednym z największych zlotów młodzieżowych końca lat 60. Jak wspominał Michael Lang, jeden z twórców Woodstocku „w czasach wojny w Wietnamie, niepokojów społecznych i całkowitej obojętności rządu na nastroje Amerykanów, nagle pojawił się wielki pokojowy ruch, który nie pozwolił wyrwać sobie nadziei”.
Obejrzyjmy razem obszerne fragmenty zapisu filmowego tego wydarzenia, po którym zapraszamy na koncert Kuby Ścichockiego i jego gości. Muzycy zaprezentują repertuar oddający klimat tamtego festiwalu.
 

Załączniki: