null

Południowa Obwodnica Warszawy - protesty odrzucone

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła wszystkie protesty w sprawie przetargów na budowę kolejnych odcinków Południowej Obwodnicy Warszawy. Umowy z wybranymi wykonawcami mają zostać podpisane we wrześniu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w maju wybrała wykonawców trzech kolejnych fragmentów Południowej Obwodnicy Warszawy.

Do GDDKiA wpłynęło osiem protestów firm rozczarowanych wynikami przetargu. Według nich, firmy wybrane przez inwestora nierealnie wyceniły koszt zamówienia. – Wszystkie protesty zostały odrzucone przez Krajową Izbę Odwoławczą – informuje Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Po wybraniu wykonawców GDDKiA informowała, że umowy z wykonawcami uda się podpisać jeszcze w lipcu. Teraz okazuje się, że nie będzie to jednak możliwe. – Pozostała nam jeszcze kontrola prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i przygotowanie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy. Planowy termin zawarcia kontraktów do wrzesień – przyznaje Tarnowska.

Więcej informacji: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,mozna-budowac-obwodnice-wszystkie-protesty-odrzucone,173526.html