null

Pokaz filmu Falenicka Atlantyda| Wystawa Tamci, oni, inni

Drukuj otwiera się w nowej karcie
11.12.2022 19:00 - 11.12.2022 16:37
Kino Stacja Falenica

Film opowiada o zaginionym lądzie, jego mieszkańcach, gościach i przedwojennej atmosferze. Jest próbą zbudowania pomostu nad wyrwą historii, przypomnienia, czym Falenica była przed 1939 rokiem, co stało się z jej mieszkańcami i stałymi bywalcami. Do dawnego, odchodzącego w zapomnienie miejsca udajemy się dzięki pamięci jej najstarszych mieszkańców, którzy w swoich opowieściach przybliżają nam atmosferę przedwojennego letniska.

Zapraszamy na 2 seanse do kina Stacja Falenica. Pokazy towarzyszą wystawie „Tamci, oni, inni”, zainspirowanej historią przedwojennej Falenicy. Są bezpłatne, ale obowiązują zapisy ze względu na wielkość sali.

10 grudnia, godz. 19.00: zapisy

11 grudnia, godz. 19.00: zapisy

Wystawa „Tamci, oni, inni” została przygotowana przez grupę warszawskich licealistek i licealistów. Pełni emocji, przez pryzmat przedwojennych relacji polsko-żydowskich na linii otwockiej odczytują dzisiejsze spotkania z Innym, by zapytać: Dlaczego przyzwyczajamy się do krzywdy innych? Dlaczego historia się powtarza? Co możemy zrobić, żeby tak się nie działo? Czy możemy zrobić cokolwiek?

Więcej: https://fb.me/e/3Kkx19uXx

---
Organizator
Fundacja na rzecz Wielkich Historii

 

Współorganizator
Dzielnica Wawer

 

Dofinansowano ze środków EVZ Foundation.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.