null

Piknik charytatywny w Centrum Zdrowia Dziecka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Stowarzyszenie „Centruś” oraz Zespół Szkół Specjalnych nr 78 zapraszają rodziców z dziećmi w sobotę 18 czerwca do Centrum Zdrowia Dziecka na rodzinny piknik edukacyjno-naukowy z akcją charytatywną „dla Konrada”. Partnerem wydarzenia jest Salon Zdrowia Baylab.

Piknik organizowany jest przez Zespół Szkół Specjalnych Nr 78 w Instytucie „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Stowarzyszenie „Centruś” działające na rzecz pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Ważnym punktem wydarzenia będzie loteria charytatywna, z której cały dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego jednego z pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.  

- Tegoroczny Piknik Edukacyjno-Naukowy organizujemy już po raz szósty. Z naszych doświadczeń z pracy z dziećmi przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi wynika, że najchętniej zdobywają one wiedzę ucząc się i bawiąc jednocześnie. Piknik jest więc doskonałą okazją, żeby w atrakcyjny sposób i w przyjaznym sobie otoczeniu, wiedzę na tematy przyrodnicze pogłębić. Nowoczesne formy nauczania, różnorodność metod, eksperymenty i doświadczenia, które proponuje Salon Zdrowia Baylab idealnie wpisują się w potrzeby naszych podopiecznych. Dodatkowo czas spędzony na Pikniku pozwala małym pacjentom oderwać się od tematów związanych z chorobą i pobytem w szpitalu – mówi Monika Wójtowicz, wiceprezes Stowarzyszenia „Centruś”

Firma Bayer, twórca Salonu Zdrowia Baylab i partner wydarzenia, przygotowała dla uczestników pikniku warsztaty  popularno-naukowe na temat zdrowia i przyrody, Każdy, kto odwiedzi stanowisko Baylab, będzie miał szanse dowiedzieć się ciekawostek o ludzkim organizmie i odkryć zagadki przyrody – wszystko to z pomocą praktycznych, pobudzających wyobraźnię ćwiczeń i nowoczesnego wyposażenia edukacyjnego.

Ponadto w programie pikniku m.in. ogłoszenie wyników dzielnicowego konkursu plastyczno-fotograficznego zorganizowanego we współpracy z burmistrzem dzielnicy Wawer, zajęcia przyrodnicze, warsztaty fizyczne, występy artystyczne lokalnych domów kultury oraz zajęcia plastyczne. Najbliższy Piknik po raz pierwszy uświetni akcja charytatywna - odbędzie się loteria, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla jednego z pacjentów CZD - każdy kupon wygrywa a główną nagrodą jest rower górski.

Piknik odbędzie się w godz. 10-14:30 w siedzibie Centrum Zdrowia Dziecka, Al. Dzieci Polskich 20 (Wawer) na terenie parkingu, vis a vis hotelu Patron. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.baylab.bayer.com.pl oraz www.fb.com/BaylabPolska oraz www.centrus.org.pl oraz na profilu wydarzenie na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/1577789115878723/