null

Pierwsze urodziny Wawerskiego Centrum Kultury

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Minął rok od powołania Wawerskiego Centrum Kultury. Z tej okazji Centrum  odwiedziło  kilkudziesięciu partnerów, którzy wspierają  działalność WCK, i z którymi realizowanych jest wiele fantastycznych przedsięwzięć.

Życzenia od Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz przekazała Małgorzata Naimska - z-ca Dyrektora Biura Kultury m.st. Warszawy, Urząd Dzielnicy reprezentował Norbert Szczepański - Przewodniczący Rady Dzielnicy, byli przedstawiciele instytucji kultury, Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina, Polskiej Akademii Nauk, fundacji i stowarzyszeń, pisarze, pedagodzy, muzycy i przedstawiciele biznesu. Spotkanie partnerów poprzedził występ grupy tanecznej „Shock Dance” Roberta Jakubowskiego, po którym wokaliści z Ogniska Muzycznego im. A. Kulikowskiego i WCK zaprezentowali fragmenty utworów pochodzących z widowiska „Flis” opartego na operze St. Moniuszki.

Po występach rozmawiano o tym, co wspólnie udało się zrobić przez miniony rok i co realizować w przyszłości. Było o czym rozmawiać! Lista dokonań jest imponująca - począwszy od występów podczas otwarcia WCK, aż po najnowsze realizacje. Ta retrospekcja pokazała, że Wawer tętni młodymi talentami, ale też nie brakuje tu profesjonalistów w wielu dziedzinach kultury. Dzięki współpracy z naszymi partnerami udało się m.in. zorganizować występ Zespołu Pieśni Tańca Politechniki Warszawskiej, kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu wokalnego „Nutka Poliglotka”, Kawiarnię Naukową 1a, która w okresie letnim zaprasza do zabytkowego tramwaju kursującego po stolicy, prezentację organizacji pozarządowych, bal charytatywny na rzecz TPD Wawer, „Dialogi. Festiwal Czytających”, „Zielone Świątki na Urzeczu” ze spektaklem „Teatralne żywioły” i widowiskiem „Flis” wg St. Moniuszki, „Wawerskie Toystory”, czyli święto zabawek,  „Wawerskie Powitanie Lata” z paradą uliczną, spektakl teatralny „Miłość i Prawda” wg dzieł Pierre'a deMarivaux w wykonaniu aktorów Wawerskiego Teatru Wędrownego i wiele innych.

Równolegle realizowane sa  projekty, wśród których są m.in. „Sąsiedzi”, idea zachęcająca mieszkańców do inicjowania pomysłów kulturalnych w Wawrze, wspomniane „Dialogi. Festiwal Czytających”, czy też wieloletni projekt „Nowe Ogrody Kultury”, nawiązujący do zielonej przestrzeni Wawra. Nie obyło się bez anegdot i planów na przyszłość.  Spotkaniu partnerów Wawerskiego Centrum Kultury towarzyszył jeden wspólny element – uśmiech, którego twórcom, odbiorcom i przyjaciołom WCK życzymy na następny rok działalności.

 

Załączniki: